MLADI POZORIŠNI GLASOVI: Grčka predstava "Zbogom, Lindita" i mađarska "Rapevana mladost" na Bitefu
PREDSTAVE "Zbogom, Lindita" u produkciji Narodnog pozorišta Grčke i "Raspevana mladost" Kuće savremene umetnosti Trafo iz Budimpešte, najavljeni kao mladi pozorišni glasovi - dolaze na 57. BITEF koji će ove godine biti održan od 3. do 10. oktobra.
foto: T.Cimos
- Mario Banuši višestruko je talentovani mladi glumac i reditelj (poreklom iz Albanije), koji živi i radi u Atini. U okviru glavnog programa beogradska publika moći će da pogleda njegovu drugu po redu predstavu "Zbogom, Lindita" - saopštili su organizatori.
Predstava, koja je na programu 5. oktobra na sceni "Mira Trailović" Ateljea 212, "inspirisana je istorijom Balkana i njegovim zagrobnim običajima i praksama, i na suptilan i upečatljiv način donosi duboko intimnu priču o suočavanju sa gubitkom voljene osobe".
"Raspevana mladost" imaće izvođenja u Bitef teatru 8. i 9. oktobra , a autorski tim mađarskog komada (Judit Berec, Bence Đerđ Palinkaš i Mate Sigeti) "na zanimljiv način preispituju izgradnju nacionalnog stadiona Puškaš arena u Mađarskoj.
Kako se navodi, ova opereta čiji je libreto sastavljen od izjava političara u javnom prostoru i medijima, svedoči o poslednjih sedamdeset godina turbulentne mađarske istorije i o tome koliko su umetnost i muzika istovremeno bile ključan faktor kako promovisanja ideologije vladajućih struktura, tako i pobune mladih".
Beogradski internacionalni teatarski festival, pod sloganom "Snago, ne pristaj da budeš nečija, održaće se uz učešće devet predstava iz Nemačke, Litvanije, Mađarske, Švedske, Grčke, Burkine Faso, Belgije i Srbije.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
POSLE VIŠEGODIŠNjE PAUZE: Harmonikaš iz Severne Makedonije povezao Balkan (FOTO)
18. 07. 2026. u 17:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NEMA VIŠE IZBORA U OVOJ ZEMLjI: Oglasio se predsednik i šokirao sve
PREDSEDNIK Nikaragve Danijel Ortega izjavio je da u toj centralnoameričkoj zemlji više neće biti održavani izbori, čime je dodatno zatvorio mogućnost da opozicija na izborima pokuša da preuzme vlast od administracije koju vodi zajedno sa suprugom Rozarijom Muriljo.
21. 07. 2026. u 14:01
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
SNIMLjEN U VUKOVARU: Vozaču iz Borova 2. NAJVEĆA KAZNA u istoriji Hrvatske - evo šta je zgrešio
PREMA svemu sudeći, hrvatska policija u poslednje vreme izriče sve veće novčane kazne za počinjene saobraćajne prekršaje.
20. 07. 2026. u 19:45
Komentari (0)