PREKINUT GLAVNI PRETRES U VRANJU: Novinarka Janković sumnja u pravičnost
U Osnovnom sudu u Vranju, danas je trebalo da se održi glavni pretres u slučaju nadoknade štete novinarki Tanji Janković, njenom ocu i sestri koji su pre desetak godina pretučeni na svadbi u Vranju.
Foto: J.S.
Sudija Osnovnog suda u Vranju Ivica Stanković je nakon burne reakcije Tanje Janković koja je negodovala zbog njegovog prema optuženima i njihovim svedocima, odlučio da prekine suđenje i ponudi svoje izuzeće predsednici Osnovnog suda sudiji Dragani Tasić.
- Morala sam da reagujem, jer je sudija Stanković navodio i sugerisao svedocima kako da govore i ispravljao u iskazima, te u zapisnik unosio ispravljene izjave. Nije reagovao na našu primedbu da je indikativno da se već dva sudska veštaka "iz ličnih razloga" izuzimaju i odbijaju da veštače, već je kada sam ja rekla da sumnjam da je vršen pritisak na veštake mene opomenuo i zapretio mi novčanom kaznom i udaljavanjem iz sudnice - navodi Tanja Janković i dodaje da je sa pojedinima vodio prisne razgovore.
Ona je zbog svega na suđenju, ali i zbog mučnog postupka decenisjkog dokazivanja bila prinuđena da uloži prigovor.
- Deset godina je trajao krivični postupak, jedna sudija je razrešena, očigledni su bili pritisci i uzaista imam pravo da sumnjam, a ponašanje i ophođenje sudije Stankovića u dosadašnjem postupku uliva mi veliku sumnju. Sada će spisi predmeta biti kod Predsednice suda, a ona je donela prvostepenu presudu u krivičnom postupku, pa neka na osnovu zapisnika sama oceni da li je postojala prisrasnost sudije tokom ročišta – kaže Janković za Novosti.
Podsetimo, za napad na novinarku Tanju Janković, njenu sestru i oca i nanošenje teških telesnih povreda, na zatvorske kazne osuđeni su inspektor SBPOK-a Nenad Jovanović i još petorica napadača. U međuvremenu započeo je postupak za naknadu štete.
Predsednica suda Dragana Tasić kaže za Novosti da će se oglasiti nakon što se detaljno upozna sa slučajem.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)