OPTUŽNICA PETORKI ZBOG POKUŠAJA IZNUDE: Hteli da nateraju Lazarevčanina da prodaje drogu u Beču
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv petorice osumnjičenih, kojima se na teret stavlja da su od novembra 2022. do 3. februara ove godine u Lazarevcu, silom i pretnjom, kao grupa, sa umišljajem, pokušali da iznude novac od oštećenog I. O.
Ova institucija već ima manjak ljudstva, Foto N. Skenderija
Optuženi su Slobodan V. (26), Darko V. (34), Nikola T. (26), Nenad Z. (45) i Ljubiša K. (25). Oni se nalaze u pritvoru od hapšenja u martu ove godine, a optužnica je predata Višem sudu u Beogradu na odluku o potvrđivanju.
- Postoji opravdana sumnja da su okrivljeni u Lazarevcu silom i pretnjom, kao grupa, sa umišljajem, pokušali da prinude oštećenog I. O. da po njihovom nalogu i u njihovoj organizaciji ide u Austriju, u Beč, na određeni vremenski period da se bavi prodajom opojne droge i zarađuje novac, koji bi predao okrivljenima na ime nepostojećeg duga prema okrivljenom Nikoli T. u iznosu od 10.000 evra. Svi su optuženi za krivično delo pokušaj iznude - navodi se u saopštenju tužilaštva.
Darku V. se zbog nedozvoljenog držanja pištolja na teret stavlja i krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija. Isto delo na teret se stavlja i Ljubiši K. zbog neovlašćenog nošenja dve ručne bombe, koje je zakopao u šumi uvijene u džemper, kao i Nikoli T. jer je u stanu u kojem je neprijavljeno boravio, neovlašćeno držao municiju, 10 bojevih metaka, za čije držanje nije imao dozvolu nadležnog organa.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
POGINULA DVA MUŠKARCA I ŽENA: Identifikovane žrtve stravične nesreće u Novom Sadu
22. 07. 2026. u 20:02
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
22. 07. 2026. u 11:46 >> 23:04
Komentari (0)