JOVANOV HUMANI GEST PROMENIO JE ŽIVOT JEDNOJ DEVOJCI: Policajac koji je sinoć stradao u nesreći pre tri godine dirnuo celu Srbiju
JOVAN Vasiljević, policajac van dužnosti, ostao je na mestu mrtav u nesreći blizu Novog Sada.
Foto: Printskrin
Novosadski policajac Jovan Vasiljević (34), čovek je kog je cela Srbija zavolela zbog njegovih humanih gestova. Nažalost, on je sinoć izgubio život u saobraćajnoj nesreći kod Čeneja, nešto pre 19.30 časova. Bio je van dužnosti, a udarac je bio koban i Jovan nije preživeo.
Vest o njegovoj smrti šokirala je porodicu, prijatelje i sugrađane. Na društvenim mrežama se nižu poruke neverice i tuge, a svi ga opisuju istim rečima - da je čovek koji je imao veliko srce i da se takav čovek retko rađa.
Naime, te reči ne stoje slučajno uz Jovanovo ime, s obzirom na to da je pre tri godine dirnuo Srbiju kada je, dok je bio na duužnosti, pomogao devojci u invalidskim kolicima, Marini Minić, da pređe ulicu u Novom Sadu. Inače, reč je o devojci iz Beograda, koja je pre nekoliko godine preživela pokušaj ubistva u cvećari u Zemunu gde je radila i od tog dana ostala prikovana za kolica.
Fotografija koja je zabeležila trenutak kada je policajac priskočio u pomoć munjevito je obišla mreže.
A onda je Jovan uradio nešto što je retko ko očekivao. Kada je saznao da Marini treba novac za lečenje na Tajlandu, sam je pokrenuo humanitarnu akciju.
- To su stvari koje se podrazumevaju za mene. Nije bilo dileme - rekao je tada Jovan za medije.
Organizovao je humanitarno veče u hotelu "Vila Moskva", a sav prihod bio je namenjen Marininoj terapiji. Govorio je da pomaganje drugima nije pitanje službe, već vaspitanja i ljudskosti.
- To bi uradio svako ko je lepo vaspitan. Uvek treba pomoći nemoćnima - ponavljao je.
Danas, kada ga više nema, njegove reči odzvanjaju još jače. Jovan je otišao prerano, ali iza sebe je ostavio dela koja govore mnogo više od reči.
Podsetimo, policajac Vasiljević stradao je na Međunarodnom putu BB, kod aerodroma, kada je sleteo vozilom sa kolovoza, a uzrok nesreće još uvek nije poznat.
(Kurir)
Preporučujemo
UBADALI DO SMRTI: Još tri meseca pritvora zbog zločina u Savinom Selu kod Vrbasa
25. 03. 2026. u 20:23
POSLE SVAĐE, PRETUKAO SUPRUGU: Nasilni muž iz Obrenovca završio iza rešetaka
25. 03. 2026. u 18:40
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)