"JOŠ MU NISMO REKLI DA JE IZGUBIO BRATA": I dalje je u bolnici, predstoje mu operacije - brat malog Stefana (9) ne zna za tragediju
L. B (4), dečak koji je poršle nedelje povređen kada je njega, njegovog brata i oca udario vozač Lazar Galić (38) na pešačkom prelazu na Karaburmi, nalazi u bolnici i čeka operaciju.
Foto: M.S.
Četvorogodišnjak je u bolnici i dalje smešten sam i oseća se dobro.
- Luka se oseća dobro. Tokom sledeće nedelje ga očekuje operacija. Još uvek ne znamo ko će moći da bude sa njim u sobi, supruga ili ja - napisao je profilu na Fejsbuku njegov otac Mihailo B.
Niko nije smogao snage da mu kaže da njegovog brata Stefana više nema.
- On ne zna šta se dogodilo, još uvek ne zna da je izgubio brata... - reči su neutešnog Mihaila.
Nesreća se dogodila prošle nedelje u ulici Marijane Gregoran kada je Lazar Galić velikom przinom pretičući autobus naleteo na pešačkom prelazu na Mihaila koji je za ruku držao sinove dok su prelazili ulicu.
Stefana (9) tada je odbacio deset metara, a L. (4) je odleteo pod parkirani automobil. Mlađem dečaku polomljena je butna kost, a stariji je zadobio teške povrede glave od kojih je preminuo u bolnici četiri dana kasnije.
Foto: M.S.
Vozač je nakon nesreće pobegao sa lica mesta, a priveden je dan kasnije. Tada je otkriveno da mu ovo nije prvi saobraćajni prekršaj, ali je uprkos tome pušten da se brani sa slobode.
To je, nakon što je Stefan preminuo, građane karaburme izvelo na ulicu. Na mestu gde je nesrećni dečak izgubio život organizovali su proteste, blokirali ulicu u znak negodovanja zbog ovakve odluke suda.
Dan kasnije Galiću je određen pritvor u trajanju od 30 dana.
(Blic)
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)