POGLEDAJTE: Ovako su u dve akcije u Beogradu i Nišu pohapšeni osumnjičeni za korupciju (VIDEO)
U DVE odvojene akcije u Beogradu i Nišu uhapšeno je osam osoba zbog više krivičnih dela, a među njima su inspektori Ministarstva za rad, kao i osnivač Fakulteta primenjenih nauka u Nišu, saopštio je danas MUP Srbije.
Foto: Printskrin
Uhapšeni su N. S. (56), M. G. (43), M. T. (67), inspektori socijalne zaštite Odeljenja za inspekciju u Ministarstvu za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja, kao i A. V. (57) načelnica Odeljenja za inspekcijski nadzor u ovom ministarstvu koja se sumnjiči za krivično delo nesavestan rad u službi.
Oni su, kako se sumnja, vršenjem ovih krivičnih dela omogućili rad Domu za smeštaj odraslih i starijih "Ivanović" Barajevo bez posedovanja neophodnih uslova predviđenih Zakonom o socijalnoj zaštiti i Pravilnikom o licenciranju organizacija socijalne zaštite, kao ni saglasnosti nadležnog ministarstva za planiranje zaštite od požara.
Takođe, oni se sumnjiče da su na ovaj način omogućili ovom domu pribavljanje protivpravne imovinske koristi u iznosu većem od 1.500.000 dinara.
U drugoj akciji, uhapšeni su D. N. (1961), osnivač Fakulteta primenjenih nauka u Nišu, M. N. (1988), zaposlena u toj visokoškolskoj ustanovi, kao i D. L. (1961), odgovorno lice jedne konsultantske firme iz Niša i V. L. (1957), takođe iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršenjem krivičnih dela pranje novca i zloupotreba poverenja u obavljanju privredne delatnosti protivpravno prisvojili više od 27,8 miliona dinara.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 časova i oni će, uz krivične prijave, biti privedeni nadležnim tužilaštvima.
Akcije su zajedno sproveli pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za suzbijanje korupcije, u saradnji sa posebnim odeljenjima za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i Nišu.
SPREMA SE VELIKI SUKOB? OGLASILO SE MINISTARSTVO: Na stolu plan evakuacije turista u slučaju rata
IZRAELSKO Ministarstvo turizma saopštilo je danas da je pripremilo plan za evakuaciju oko 42.000 turista koji se trenutno nalaze u Izraelu, ukoliko zemlja bude primorana da zatvori svoj vazdušni prostor zbog straha od novog sukoba sa Iranom.
26. 01. 2026. u 14:07
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)