OŠTETILI BUDŽET ZA 20 MILIONA DINARA: Uhapšene četiri osobe osumnjičene za poresku prevaru
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, u saradnji sa Poreskom policijom i Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su četiri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivična dela poreska prevara u vezi sa porezom na dodatu vrednost, pranje novca i davanje neistinitih podataka u nameri da se takav podatak ili dokument u postupku registracije i evidencije upotrebi kao pravi.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Uhapšeni su L. P. (46) iz Novog Sada, A. B. (23) iz Futoga, M. H. (21) iz Prijepolja i B. T. (26) iz Subotice.
Oni se sumnjiče da su registrovali nekoliko preduzetničkih radnji i u nameri da ostvare pravo na neosnovani povraćaj poreza na dodatu vrednost, nadležnom poreskom organu prikazali lažne podatke podnošenjem poreskih prijava, poreza na dodatu vrednost neistinite sadržine, prikazujući podatke o navodnoj nabavci dobara u kojima je posebno iskazan porez na dodatu vrednost u iznosu od više od 20 miliona dinara.
Kako se sumnja, porez na dodatu vrednost je neosnovano iskazan, čime je oštećen budžet Republike Srbije u iznosu od više od 20 miliona dinara.
Uhapšeni se sumnjiče i da su stekli, izvršili konverziju i prenos imovine za koju su znali da potiče od kriminalne delatnosti.
Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti sprovedeni u nadležno tužilaštvo.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
KATASTROFA Koliko Ukrajina sada ima stanovnika - a koliko ih je bilo pre rata: brojevi zastrašujući, nema ljudi za obnovu zemlje
NA teritoriji pod kontrolom Kijeva ostalo je između 22 i 25 miliona stanovnika, dok ratni gubici, masovno iseljavanje, nizak natalitet i ubrzano starenje stanovništva guraju Ukrajinu ka demografskoj krizi koja bi mogla iz temelja da promeni nacionalnu, ekonomsku i društvenu strukturu zemlje, piše „Azija tajms”.
16. 07. 2026. u 19:23
Komentari (0)