UHAPŠEN POMOĆNIK KOMANDANTA NIŠKE ŽANDARMERIJE: Krio 5.400 komada municije, mine i bombe
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Sektora unutrašnje kontrole, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Nišu, uhapsili su pomoćnika komandanta Odreda Žandarmerije u Nišu V. I. (42) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Foto: D.Alihodžić
Policijski službenici Sektora unutrašnje kontrole su, po naredbama Osnovnog suda u Nišu i Osnovnog suda u Aleksincu, izvršili pretres stana i službene prostorije koju osumnjičeni koristi u Nišu i pronašli više od 5.400 komada municije različitog kalibra, pet tromblonskih trenutnih mina, osam šok bombi, ručnu bombu i pištolj na kojem je izbrisan serijski broj.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden Višem javnom tužilaštvu u Nišu.
Pripadnici Sektora unutrašnje kontrole nastavljaju rad na ovom slučaju.
BONUS VIDEO: SNIMAK FILMSKE POTERE U ZEMUNU:Muškarac sa poternice bežao od policije, čuvari reda mu pucali u gume
Preporučujemo
AUTOMOBIL UDARIO PEŠAKA U NIŠU: Čovek prelazio ulicu van pešačkog prelaza
22. 12. 2021. u 17:09
OSUĐEN PEDOFIL IZ NIŠA: Po izlasku na slobodu imaće zabranu prilaska dečjim igralištima
17. 12. 2021. u 08:55
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (1)