NAJVIŠE AGRO KREDITA: Komercijalna banka najuspešnija prema broju odobrenih i realizovanih subvencionisanih kredita
PREMA poslednjim podacima, Komercijalna banka je prema broju odobrenih i realizovanih subvencionisanih kredita namenjenih poljoprivredi, trenutno najuspešnija.
Foto D. Milovanović
Više od 40 odsto u broju i 25 procenata u ukupnom iznosu svih odobrenih subvencionisanih agro kredita u Republici Srbiji u 2020. godini, realizovano je preko ove banke.
U saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, za podršku registrovanim poljoprivrednim gazdinstvima za razvoj stočarstva, biljne proizvodnje, nabavku nove mehanizacije i opreme, a od ove godine i za finansiranje tekuće likvidnosti, od maja do jula odobreno je više od 2.700 kredita, u iznosu od preko 2,4 milijarde dinara.
Fizičkim licima i preduzetnicima koji su nosioci poljoprivrednog gazdinstva na raspolaganju su krediti u pojedinačnom iznosu do šest miliona dinara, dok pravna lica i zemljoradničke zadruge imaju mogućnost da apliciraju za sredstva do 18 miliona dinara.
Preporučujemo
BEZ IMOVINE NEMA NI DUGOVA: Rođaci pokojnika koji nije imao nikakvo vlasništvo ne moraju da vraćaju njegove kredite
18. 07. 2020. u 14:21 >> 14:21
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
DA LI JE TRAMP ZASPAO USRED SASTANKA? "Ne! Pogledajte, bilo je prilično dosadno!" (VIDEO)
DA LI je zaspao ili mu je samo bilo dosadno? Za američkog predsednika Donalda Trampa, sve je u oku posmatrača, kaže on.
30. 01. 2026. u 10:24
Komentari (1)