MAŠINE ZA IZGRADNJU METROA U ZAVRŠNOJ FAZI: Evo kada stižu iz Kine u Beograd
GRADSKI menadžer Miroslav Čučković izjavio je danas da je izgradnja TBM mašina odnosno mašina krtica za izgradnju beogradskog metroa u završnoj fazi i dodao da u prvoj polovini naredne godine stižu u Beograd.
Foto: Shutterstock
- Delegacija Beogradskog metroa bila je u poseti Kini, gde se proizvode naše mašine krtice. Naše mašine su u završnoj fazi i kreću ka Beogradu. U prvoj polovini sledeće godine stižu u Beograd - rekao je Čučković za RTS.
Kako je naveo, ''mašine krtice'' krenuće u rad iz dva pravca - od Pančevačkog mosta i iz pravca Železnika ka Sajmu.
Čučković je ocenio da će ''konačno rešenje za beogradske gužve'' biti metro, koji će moći da preveze više od stotinu hiljada ljudi.
Osim izgradnje prve i druge linija metroa, Čučković je naveo da će novi Savski most i tunel koji spaja Dunavsku i Savsku padinu dati Beogradu potpuno novo lice.
Foto N. Skenderija
- Na sreću, postoje mnogi koji se sećaju pre 50 godina kada je grad u jednom danu dobio Mostarsku petlju, most Gazela i Terazijski tunel. Evo sada 2025, 2026. i narednih godina imamo priliku da ponovimo taj investicioni ciklus. Izgradnjom pre svega metroa, Novog Savskog mosta, tunela od Save do Dunava između Ekonomskog fakulteta i Bulevara Despota Stefana i međunarodnom izložbom Ekspo 2027 imamo potpuno novo lice Beograda - dodao je Čučković.
Na pitanje kako napreduju radovi na izgradnji novog Savskog mosta, rekao je da su kompozicije za izgradnju mosta poručene iz Kine i da je već oko 3.000 tona već stiglo u Beograd, a ostali delovi stižu sukcesivno.
Naglasio je da će Beograđani dobiti tri puta veći most nego što je bio ranije.
Preporučujemo
AMERIČKI FOND „OTKRIO“ CARSKI DUG: Rusiji stigla faktura stara više od jednog veka
15. 01. 2026. u 21:33
ZAVRŠEN SUDBONOSNI SASTANAK OKO GRENLANDA! Pomeren iz Bele kuće, trajao 50 minuta, a o jednoj fotografiji svi govore (FOTO)
ZVANIČNI sastanak na visokom nivou oko Grenlanda, na kojem su učestvovali američki potpredsednik Džej Di Vens, američki državni sekretar Marko Rubio i ministri spoljnih poslova Danske i Grenlanda, Lars Loke Rasmusen i Vivijan Mocfelt, završen je nakon 50 minuta.
14. 01. 2026. u 18:36
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
PUTIN: Situacija je SVE GORA, svet postaje sve OPASNIJI
RUSKI predsednik Vladimir Putin rekao je u četvrtak da se međunarodna situacija pogoršala i da svet postaje sve opasniji, ali nije spominjao situaciju u Venecueli i Iranu.
16. 01. 2026. u 07:41
Komentari (0)