RUDARIMA "RESAVICE" VEĆE PLATE: Potpiasne izmene kolektivnog ugovora

Elena Božić Talijan

24. 03. 2025. u 16:47

RUDARI "Resavice" dobili su povećanje zarada i toplog obroka na osnovu izmena kolektivnog ugovora koji su danas u Vladi potpisali resorna ministarka Dubravka Đedović Handanović i predstavnici poslovodstva i reprezentativnih sindikata ovog javnog preduzeća za podzemnu eksploataciju uglja.

РУДАРИМА РЕСАВИЦЕ ВЕЋЕ ПЛАТЕ:  Потпиасне измене колективног уговора

Foto: Printskrin

- U prethodnom periodu potpisali smo kolektivne ugovore u više državnih kompanija, kako bismo obezbedili bolje uslove rada za rudare, inženjere i druge zaposlene u energetskom sektoru - rekla je ministarka. - Nismo zaboravili ni na rudare "Resavice", koji rade veoma težak posao, u podzemnoj eksploataciji uglja, koji je skopčan sa brojnim izazovima. Kroz dijalog sa sindikatima i poslovodstvom, uspeli smo da pronađemo kompromis između interesa zaposlenih i finansijskih mogućnosti i povećanje vrednosti radnog sata i toplog obroka, koje će biti ostvareno delom i iz sopstvenih prihoda.

Ona je naglasila da se u vreme energetske krize pokazalo koliko je važno imati sopstvene resurse i da su rudari "Resavice" dali značajan doprinos da se obezbedi uredno snabdevanje elektrana.

- O tome moramo voditi računa i u budućnosti, posebno imajući u vidu značaj koji rudnici „Resavice“ imaju u svojim lokalnim samoupravama, gde su po pravilu među najvećim poslodavcima i imaju značajan uticaj na privredu na lokalu – istakla je Đedović Handanović. - Nastavićemo kroz dijalog da rešavamo i druga pitanja važna za poslovanje Resavice, jer je zajednički cilj da preduzeće bude finansijski stabilno i da unapređuje svoje poslovanje, povećava proizvodnju i produktivnost. Očekujem da i zaposleni i poslovodstvo nastave odgovorno da se ponašaju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena