VUČIĆ PRIMIO PREDSTAVNIKE "LINGLONGA" Predsedniku predstavljen plan priprema za izgradnju nove fabrike
PREDSEDNIK Republike Aleksandar Vučić primio je danas predstavnike kineske kompanije "Linglong", koji su mu predstavili plan priprema za otvaranje fabrike guma u Zrenjaninu, čiji je početak rada najavljen na proleće.
Foto: Tanjug/Sava Radovanović
Članovi delegacije kompanije Linglong, jednog od vodećih proizvođača guma u Kini, izrazili su zadovoljstvo uslovima poslovanja u Srbiji i istakli spremnost da nastave ulaganja u našu zemlju, zapošljavajući još veći broj ljudi, pritom poštujući sve standarde zaštite životne sredine.
Vučić je istakao da otvaranje još jedne kineske fabrike u Srbiji predstavlja dodatnu potvrdu izvanrednih odnosa naših zemalja. On je podsetio na to da je Kina jedan od najvećih trgovinskih partnera Srbije, kao i da investicije ove zemlje beleže stalan i snažan rast. Saradnju Srbije i Kine, predsednik Vučić je ocenio kao izuzetnu i zasnovanu na međusobnom poverenju i uvažavanju.
Sastanku je prisustvovala i ambasadorka Narodne Republike Kine u Srbiji Čen Bo.
Preporučujemo
ZAŠTO NE GAJIMO RUŽE? Srbija ima idealnu klimu, a uvoz cveća je visok
13. 03. 2026. u 12:00
POZNATE NOVE CENE GORIVA: Evo koliko ćemo plaćati dizel, a koliko benzin
13. 03. 2026. u 11:18
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (219)