VLADA HOLANDIJE IZNELA PLAN: Dve nove nuklearne elektrane biće izgrađene u narednih deset godina

Тањуг

30. 11. 2022. u 18:40

HOLANDSKA vlada planira izgradnju dve nuklearne elektrane u pokrajini Zelant na jugozapadu zemlje, čija izgradnja bi trebalo da bude završena u narednih deset godina, rekli su izvori iz vlade za RTL i NOS.

ВЛАДА ХОЛАНДИЈЕ ИЗНЕЛА ПЛАН: Две нове нуклеарне електране биће изграђене у наредних десет година

Foto: Shutterstock/Ilustracija

Nuklearke su planirane u selu Borselu, gde već postoji jedna nuklearna elektrana, preneo je sajt Dač njuz.

Izvori navode da je Borsel spreman za dve nove nuklearke, jer tamo već postoji infrastruktura neophodna za izgradnju takvih objekata.

Elektrana u Borselu već proizvodi oko tri odsto sve električne energije u Holandiji.
Trebalo je da bude ugašena 2033. godine, ali će ostati u funkciji dok se ne naprave nove elektrane.

Zvanična objava o izgradnji elektrana planirana je za petak. Vlada se nada da bi nuklearke mogle da proizvode oko 20 odsto energije neophodne Holandiji, ali i da smanje oslanjanje na fosilna goriva.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)