ODMAH ŠALJITE POMOĆ: Dve Ruskinje krenule do Uvca, ali ubrzo su u panici pozvale hotel (VIDEO)
DVE Ruskinje pre neki dan su iz Niša krenule put Uvca, međutim, njihovo do tada prijatno putovanje prekinula je greška u navigaciji, zbog čega su završile zaglavljene u blatu usred planinske nedođije. Srećom, ekipa civilne zaštite opštine Ivanjica znala je gde da ih potraži.
Foto: Jutjub/Info LIGA Ivanjica
Emila i Julia Sidorova prateći signal navigacije stigle su do šume, nedaleko od sela Kovilje, gde su se zaglavile u blatu. Kako u blizini nije bilo kuća, potpuno same u surovim planinskim uslovima, zatražile su pomoć.
Još uvek nije jasno zbog čega je navigacija zakazala i odvela Ruskinje seoskim putem koji ne vodi nikuda, pa se zbog toga godinama i ne koristi. Dodatno je situaciju otežala i činjenica da nisu znale da preciziraju gde se nalaze, ali se ipak na kraju zahvaljujući brzoj reakciji Ivanjičana sve dobro završilo.
- Krenule smo iz Niša u Uvac, ali nas je navigacija navela preko planine. Tu smo stigle do kraja puta i zaglavile se u ogromnom blatu. Nisam znala šta da radimo, pozvala sam hotel u kom smo trebale da odsednemo i rekla: "Šaljite pomoć, mi smo se zaglavile". Rekli su: "U redu, dajte nam lokaciju". Međutim ovde nema interneta i nisamo mogla nikako da pošaljem lokaciju, zvala sam ih ponovo oko 18 časova, a oko 19 i 30 su se javili iz hotela i rekli da pomoć iz Ivanjice stiže za pola sata - kaže Emila Sidorova za "Infoligu".
Emila i Julia odmah su smeštene u ivanjički hotel, a u drugom pokušaju da vide Uvac pomoći će im domaćin.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)