DO 14 ČASOVA: U Srbiju bez testa ušlo više od 1.200 Makedonaca

14. 01. 2021. u 18:09

OD danas putnici iz Severne Makedonije ponovo mogu da uđu u Srbiju bez obaveznog negativnog PCR testa na Covid 19, a ukupno je do 14 sati 1.657 putnika, uključujući 1.240 državljana te zemlje i 417 stranih, ušlo u Srbiju prema podacima sa makedonskog graničnog prelaza Tabanovce.

ДО 14 ЧАСОВА: У Србију без теста ушло више од 1.200 Македонаца

Foto: Depositphotos

Građani Severne Makedonije koji su se danas uputili u Srbiju rekli su da su obavešteni o ukidanju obaveznog testa i da će posetiti rođake u susednoj zemlji, prenosi MIA.

U utorak je premijerka Ana Brnabić najavila kolegi Zoranu Zaevu da od četvrtka, 14. januara državljanima Severne Makedonije više neće biti potrebno da prilažu negativni PCR test da bi ušli u Srbiju, obezbeđujući tako uzajamnost i nesmetanu komunikaciju između dve države, navodi agencija.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

OBELEŽIĆE 2026. GODINU: Ko pripada BETA generaciji?