UPOZORENJE RHMZ: Kiša neprestano pada, vodostaji u porastu, ove reke prete da se izliju
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod najavio je jutros da se u Srbiji i tokom dana očekuju obilne padavine do 30 milimetara.
Foto: Tanjug
Prema najavi na sajtu RHMZ, i danas očekuje oblačno, hladno, i vetrovito vreme, mestimično sa kišom.
Više padavina očekuje se u prvom delu dana na istoku i jugoistoku Srbije, od 20 do 30 mm.
U Srbiji od juče neprestano pada kiša, a na snazi je upozorenje na izlivanje pojedinih reka, dok će kod veceg broja vodostoji biti u porastu.
Foto: Printskrin
SRBIJAVODE: SITUACIJA POD KONTROLOM
Nakon obilnijih padavina tokom noći na teritoriji Srbije, lokalne samouprave nisu prijavile izlivanja, niti bujice lokalnog karaktera, saopšteno je iz Srbijevoda.
Kako navode, na svim slivovima uvedena su 24-časovna dežurstva svih vodoprivrednih preduzeća iz sistema tog Javno vodoprivrednog preduzeća.
Ni na jednom slivu sa pritokama vodostaji nisu dostigli redovnu odbranu od poplava, niti se to očekuje, kažu u Srbijavodama i navode da je situacija pod kontrolom.
Sve ekipe Srbijavode su na terenu.
Preporučujemo
NE-UPUĆENI U JTOK NEMAJU NIJEDNU PRAVOSNAŽNU PRESUDU: A dobijali duplo veće plate
06. 03. 2026. u 16:02
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)