I SUTRA ORKANSKI UDARI VETRA I OLUJE: Ovim delovima zemlje biće i grada

В.Н.

07. 07. 2025. u 16:19

REPUBLIČKI hidrometorološki zavod objavio je više obaveštenja za sve delove Srbije.

И СУТРА ОРКАНСКИ УДАРИ ВЕТРА И ОЛУЈЕ: Овим деловима земље биће и града

Novosti

U utorak očekuju se pljuskovi i grmljavine na području Vojvodine, zapadne i centralne Srbije.

Povremeno će biti praćeni gradom i olujnim ili orkanskim udarima vetra.

Za konkretne lokacije izdavaće se hitna upozorenja jedan do dva časa unapred, navodi se u saopštenju RHMZ-a.

Visoka temperatura zadržaće se još danas i sutra, naročito na istoku i jugu Srbije (do 40 °S).

U naredna 2 sata u Banatu mestimično pljuskovi sa grmljavinom, koji će ponegde kratkotrajno biti intenzivni uz grad i jak vetar.

Nova oblačnost iz Slavonije i BiH zahvatiće Podrinje i zapadnu Vojvodinu, mestimično uslovljavajući kišu ili kratkotrajne pljuskove. 

U pojedinim delovima Beograda i šire Vojvodine udari vetra dostignuće vrednosti od 20 do 25 metara u sekundi.

Oblačni razvoji iniciraju se i dolinom Velike Morave i imaju tendenciju premeštanja u istočnu Srbiju, pa se u ovim oblastima očekuje pojava pljuskova sa grmljavinom. 

U ostalim krajevima pretežno sunčano i veoma toplo sa temperaturom i do 40 stepeni širom centralne, južne i istočne Srbije.


Sutra kraj toplotnog talasa

U utorak završetak toplotnog talasa uz dva prodora vlažnog i nestabilnog vazduha.

Prvi prodor, koji će već ujutro i pre podne zahvatiti severozapad Vojvodine, od sredine dana pljuskove i grmljavinu usloviće širom pokrajine, kao i u zapadnoj i centralnoj Srbiji sa tendencijom premeštanja na istok.

Pljuskovi će mestimično biti izraženiji uz grad, a umeren i jak južni i jugozapadni vetar tokom dana će biti u skretanju na severozapadni, dok se u oblasti jakih pljuskova očekuju i udari olujne jačine.

Najniža temperatura od 16 do 25 °S, a najviša od 28 °S na severozapadu Vojvodine do 39 °S na jugoistoku Srbije.

Drugi prodor vlažnog i nestabilnog vazduha očekuje se u toku noći i širiće se sa jugozapada Srbije preko centralnih predela ka severoistoku uz kišu, pljuskove i osetniji pad temperature.

U sredu i četvrtak promenljivo oblačno i osetno svežije uz umeren i jak severozapadni vetar i sa maksimalnim temperaturama od 20 do 25 °S.

U sredu ujutro i pre podne kiša i pljuskovi očekuju se u većini regiona, a zatim će postati retka (izolovana) pojava.

U petak i subotu porast temperature (od 25 do 30 °S) uz sve više sunčanih perioda tokom dana.

U nedelju sunčano i ponovo veoma toplo (od 30 do 35 °S).

Početkom naredne sedmice promenljivo, ali sparno i nestabilnije sa lokalnom pojavom pljuskova i grmljavine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

OD PENZIJE LEPO ŽIVIM: Ceca Kitić dobija pozamašnu svotu novca od države