OVO SU GRADOVI GDE SE ASFALT TOPI: RHMZ dao nove podatke
NAJNOVIJA merenja Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) pokazala su da Palić, Smederevska Palanka i Ćuprija beleže danas najviše temperature na teritoriji Srbije - 37 stepeni, dok je u glavnom gradu temperatura 35 stepeni.
Foto: D. Milovanović
Poslednje merenje u 15 časova pokazalo je da je 36 stepeni u Somboru, Novom Sadu, Zrenjaninu, Kikindi, Bačkom Karlovcu, Kragujevcu, Negotinu i Kruševcu, dok je 35 stepeni izmereno u Beogradu, Valjevu, Velikom Gradištu, Leskovcu i Nišu.
U Loznici, Sremskoj Mitrovici, Požegi, Kraljevu i Vranju izmereno je 34 stepena, dok je u ostatku zemlje temperatura ispod 30 stepeni.
RHMZ izdao je za danas upozorenje za područje cele zemlje na toplotni talas.
Upozorili su i da se očekuju tropske noći.
Foto printskrin RHMZ
-Toplotni talas pratiće i izražen deficit padavina i sa velikom verovatnoćom će se nastaviti i početkom naredne nedelje, navodi se na sajtu RHMZ.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzije
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Najgori greh u kući: Zašto vas prate nevolje iako se trudite da budete pravedni
OTKRIJTE koji je to najgori greh u kući koji blokira uspeh i radost. Praktični saveti za povratak mira i sloge.
01. 05. 2026. u 21:38
Komentari (0)