VELIKO NEVREME POGODILO SRBIJU: Raste vodostaj Save, kiša se izlila na puteve, na snazi meteoalarm (VIDEO)
U NAREDNA dva sata u Banatu, centralnoj, istočnoj i jugoistočnoj Srbiji mestimično sa kišom, pljuskovima i grmljavinom.
Foto: Instagram printskrin/192_rs
Nakon nekoliko toplih, letnjih dana u Srbiji, snažne grmljavinske nepogode opkolile su pojedine krajeve zemlje, a u narednih sat vremena konvektivna oblačnost na jugu Raškog okruga uslovljavaće jake pljuskove sa grmljavinom, velikom količinom padavina za kratko vreme, gradom i kratkotrajno olujnim vetrom i premeštaće se ka Rasinskom okrugu, upozorio je RHMZ.
Na području Beograda u naredna dva sata u pojedinim delovima grada sa kratkotrajnom kišom ili pljuskom.
U Trsteniku je odmah nakon sanacije štete od nedavnih poplava, danas ponovo počelo olujno nevreme.
Na snimcima koji se mogu videti na Instagram stranici 192, bujice blatnjave vode slivaju se niz trsteničke saobraćajnice.
Sudeći po snimcima na Tviteru, vodostaj Save počeo je da nadolazi, a samim očekuje se i nevreme u prestonici.
Nevreme je zadesilo i sve koji su se našli na autoputu Miloš Veliki, a vozači se jedva kreću, piše Kurir.
Vreme narednih dana
U nedelju malo svežije vreme uz prolaznu kišu koja postepeno odlazi ka jugu uz prestanak padavina i razvedravanje u većini krajeva tokom popodneva i večeri.
Samo na krajnjem severu Srbije može ostati suvo veći deo dana. Vetar slab do umeren severozapadni. Pritisak oko normale. Minimalna temperatura od 13°C do 17°C, a maksimalna od 25°C do 27°C.
BONUS VIDEO: NEBO U NjUJORKU POSTALO JE NARANDžASTO - Dim od šumskih požara u Kanadi prekriva Severnu Ameriku
Preporučujemo
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)