"TVOJE SRCE BILO JE TOLIKO DA JE MOGLO DA PRIMI CEO SVET" Porodica dala potresnu čitulju za devojčicu Sofiju - ubijenu u Kostinom masakru
JEDNA od žrtava masakra koji je u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" na Vračaru počinio Kosta K. je i devojčica Sofija N., učenica sedmog razreda.
Foto: Društvene mreže/Novosti
Porodica devojčice u našem listu dala je potresnu čitulju za tragično nastradalu Sofiju.
- Tvoje srce bilo je toliko da je moglo da primi ceo svet, ono u sebi sadrži sve ljubavi i sva prijateljstva koja postoje i koja će postojati, sve zagrljaje i poljupce koji su bili i koji će tek biti. I ako nekada pomisliš da te niko nije poljubio ovog jutra, znaj da te grlimo i ljubimo sa svakim izlaskom i zalaskom sunca, i da ćemo svaku pesmu koju si volela da slušamo kao da nam je pevaš ti - mrmljajući sa zadnjeg sedišta - stoji u potresnoj čitulji.
Foto: Novosti
Podsetimo, najbolja drugarica Sofije otkrila je kako je devojčica upucana.
- Bile smo u ve-ceu kad su počeli pucnji. Ja sam se sakrila u veceu, a ona je izašla napolje da vidi šta se dešava. Nisam je čula kad je izašla. Kad je prestalo da puca, izašla sam i videla sam je kako leži na podu - napisala je devojčica uz fotografiju tragično preminule devojčice.
- Kad sam videla moju najbolju drugaricu da nepomično leži, počela sam da plačem, da vrištim i da se derem. Shvatila sam da je umrla. Kosta, nikada ti neću oprostiti - istakla je ona.
VUČIĆEVO UPOZORENjE UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: Evropa mora da shvati, Amerika se nikad više neće vratiti
IZJAVA predsednika Srbije Aleksandra Vučića, u kojoj upozorava da Evropska unija mora da se suoči sa činjenicom da se Sjedinjene Američke Države nikada neće vratiti starom modelu odnosa sa Evropom, objavljena je kao udarna vest na naslovnoj strani svetskog izdanja ruskog portala Sputnjik, kao i na ruskoj agenciji RIA Novosti.
27. 01. 2026. u 07:44
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (3)