POČELE ISPLATE UVEĆANIH ZARADA ZAPOSLENIMA U JAVNOM SEKTORU: Nastavnik početnik sada ima platu 74.658 dinara

07. 02. 2023. u 08:54

PROSVETARI u Srbiji dobili su prvi deo povišice, dok će im drugi deo leći na račune 21. februara. Po novoj računici nastavnik početnik imaće sada mesečnu zaradu od 74.658 dinara, što je za oko 8.300 dinara više nego do sada. Oni koji u radnoj knjižici beleže više staža, recimo 20 godina, a pritom su i razredne starešine od ovog meseca mesečno će zarađivati 83.658, a prethodno su 74.364 dinara.

ПОЧЕЛЕ ИСПЛАТЕ УВЕЋАНИХ ЗАРАДА ЗАПОСЛЕНИМА У ЈАВНОМ СЕКТОРУ: Наставник почетник сада има плату  74.658 динара

Foto P. Milošević

Plate u javnom sektoru od ove godine su uvećane za 12,5 odsto, s tim što će zaposleni u vojsci biti u plusu za 25 procenata. Diplomirani doktori medicine, stomatolozi ili diplomirani farmaceuti od sada primaju osnovnu platu 107.877 dinara, dok je pre povećanja njihova osnovna mesečna zarada bila 95.890 dinara.

Lekar specijalista u kliničkom centru od sada ima 125.960 dinara, dok će se u "kovertama" medicinskih tehničara i sestara koji rade u bolnicama i imaju četvrti stepen stručne spreme naći 66.760 dinara, a do sada su primali 59.342. Prosečna zarada u državnoj administraciji je od ove godine 95.254 dinara, dok će opštinari dobijati 73.164.

Povećanje plata nije dobilo svih 600.000 zaposlenih u javnom sektoru. U javnim preduzećima u kojima radi 82.996 radnika na povišicu nisu mogli da računaju oni čija preduzeća posluju u minusu. Vlada nije odobrila povećanje Elektroprivredi Srbije, zbog gubitaka od oko milijardu evra i pored toga prosečna neto plata u EPS je oko 97.000 dinara, dok je u Srbiji u novembru iznosila 78.326 dinara.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Addiko Bank Srbija ostvarila rekordne rezultate i sprovela sveobuhvatnu transformaciju poslovanja