PETNAEST STANOVA ZA IZBEGLICE: U Lučanima ključevi uručeni prognanima iz BiH i Hrvatske
KLjUČEVI 15 novih stanova, izgrađenih u okviru Regionalnog stambenog programa, potprojekat 5, koji su namenjeni izbeglicama iz BiH i Hrvatske, uručeni su danas u Lučanima.
Foto: Komesarijat za izbeglice
Ukupna bruto površina zgrade je 943,74 kvadrata, dok je vrednost radova 485.822,26 evra. Upotrebna dozvola izdata je 30. septembra.
Regionalni stambeni program u Srbiji ima cilj da stambeno zbrine oko 7.000 najugroženijih porodica sa prostora bivše Jugoslavije koje imaju status izbeglih lica. U okviru programa korisnicima je do sada dodeljeno ukupno 6.844 stambenih rešenja, a u Lučanima je podrška, što kroz budžetska sredstva, što putem donatorskih sredstava, pružena za 61 porodicu u cilju stambenog zbrinjavanja ili ekonomskog osnaživanja. Od toga je, u okviru regionalnog stambenog programa, uručeno 17 stambenih rešenja.
- Obezbeđena je upotrebna dozvola za novoizgrađeni stambeni objekat na teritoriji lokalne samouprave Šabac, pa do kraja godine očekujemo da stambeno zbrinemo još 25 porodica. Komesarijat za izbeglice i migracije nastavlja i u narednoj godini da radi na poboljšanju uslova života izbeglica i interno raseljenih lica - rekla je pomoćnik komesara za izbeglice Danijela Nedić.
Regionalni stambeni program zajednički je višegodišnji program Srbije, BiH, Crne Gore i Hrvatske, a sprovodi se uz podršku OEBS-a, UNHCR-a i Banke za razvoj Saveta Evrope. Finansiran je sredstvima EU, kao najvećeg donatora, kao i SAD, Nemačke, Norveške, Švajcarske, Italije, Danske, Turske, Luksemburga, Španije, Kipra, Češke, Mađarske, Rumunije i Slovačke.
Preporučujemo
KROV ZA NOVI ŽIVOT: Uručeni ključevi novoizgrađenih stanova za izbegličke porodice
22. 11. 2022. u 14:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
VATRENO NA KRIMU: Ukrajina "odsekla" poluostrvo, mostovi sravnjeni - eksplozije i požari na vojnim i infrastrukturnim lokacijama
U NOĆNOM napadu dronovima izbio je požar u rafineriji nafte Afipski u ruskom Krasnodarskom kraju, strateškom energetskom pogonu koji je od početka rata česta meta napada.
11. 06. 2026. u 15:25
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)