GUSLARSKO VEČE U PLJEVLJIMA UZ HIMNU SRBIJE Vraneš poručio: “Dogodine u Prizrenu” (VIDEO)
POETSKO-guslarsko veče sinoć je u Pljevljima održano uz intoniranje himne Srbije, a organizator događaja bili su Opština Pljevlja, Centar za kulturu i Srpski kulturni centar „Patrijarh Varnava“.
Foto: Jutjub printskrin/Televizija Pljevlja
Celi događaj prenosila je TV Pljevlja, a veče je bilo posvećeno, kako je navedeno, srpskim junacima Božidaru Žugiću, Vojinu Džogazu, Predragu Leovcu i Vukomanu Tešoviću.
Episkop mileševski Atanasije poručio je: „Dobro smo se okrenuli, pošli smo u pravom smeru“, dok je predsednik Opštine Pljevlja Dario Vraneš govor završio rečima: „Dogodine u Prizrenu“.
Preporučujemo
MIGRANTI NASTAVLjAJU SA DIVLjANjEM NA PODRUČJU PLjEVALjA: Zapaljena nova štala
17. 11. 2024. u 18:00
CENTAR ZA SPASAVANjE MORSKIH KORNjAČA: Od sledeće godine u Akvarijumu Boka
29. 11. 2024. u 14:17
IRAN "OSLEPEO" SAD I IZRAEL; Novi napadi na Teheran; Iranski "orešnik" pogodio komandu IDF; Tramp - Rat u Zalivu od 1-10? 15!
NASTAVLjAJU se vazdušni udari na Bliskom istoku. SAD i Izrael nastavljaju da gađaju Iran, dok iranske snage uzvraćaju napadima na izraelske gradove i američke baze i diplomatska predstavništva u regionu.
04. 03. 2026. u 06:59 >> 23:01
"RASPOREDIO SAM VOJSKU NA 75 LOKACIJA" Orban: Ukrajina digla u vazduh "Severni tok", to se ne sme ponoviti sa "Družbom"
MAĐARSKI premijer Viktor Orban objavio je video na mreži Iks u kojem je poručio da je mađarska vojska raspoređena na desetinama lokacija kako bi zaštitila energetsku infrastrukturu zemlje. Orban navodi da postoji pretnja od mogućih ukrajinskih sabotaža zbog tenzija oko ruskih energetskih isporuka i rata na Bliskom istoku.
04. 03. 2026. u 13:43
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)