PREBIJEN ADVOKAT U SUDU U BERANAMA: Zbog nanošenja teških povreda uhapšeni otac i sin
ZBOG krivičnih dela nasilničko ponašanje i nanošenja teških telesnih povreda, advokatu Aleksandru Simonoviću, policija je u Beranama uhapsila oca i sina Denisa (47) i Eldina (18) Adrovića iz Petnjice.
Foto M. Sekulović
Više sati nakon teškog incidenta oglasila se Uprava policije Crne Gore, koja kaže da je beranskoj policiji danas prijavljeno da je u zgradi Osnovnog suda u Beranama došlo do fizičkog sukoba između nekoliko lica.
Foto: M.Sekulović
U Kliničko-bolničkom centru Berane, advokatu su konstatovane teške telesne oivrede, fraktua donje vilice!
-Napali su me otac i sin Denis i Eldan Adrović iz Petnjice. Sve se desilo potpuno neočekivano, nakon jednog parničnog spora, oko plaćanja alimentacije. Ne znam ni ko me je sve tukao. Kolege su mi kazale da sam u jednom trenutku bio bez svesti, priča Simonović, koji očekuju hitnu reakciju tužilaštva, koje još nije kvalifikivalo delo, zbog kojeg će Adroviči biti krivično gonjeni. Za sada, oni su nedostupni policiji...
Advoktska komora Crne Gore dala je podršku Simonoviću uz poruku da su ogorčeni i da očekuju da nadležni organi strogim kaznama kazne izgrednike, uz apel da državni organi preduzmu sve mere i radnje, radi privođenja aktera napada na Simonovića pravdi.
-Posebno treba imati na umu činjenicu da se ovakvi događaji ponavljaju, što je još jedna potvrda pritisaka kojima su advokati gotovo svakodnevno izloženi od strane nasilnih pojedinaca. Crnogorski advokati cene da je obaveza državnih organa da u okviru svojih nadležnosti preduzmu sve mere i radnje kako bi advokati bez pritisaka i straha za svoju bezbednost, nesmetano mogli obavljati advokatsku delatnost na najbolji mogući način, saopštili su uz Advokatske komore.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)