ZAVRŠENA MANIFESTACIJA "SRCE BIRA DRAGOLJUBA ĐURIČIĆA": "Lavina" emocija i sećanja
KONCERTOM koji je održan na tvrđavi Forte mare grupe „Leb i sol“ čiji je član bio legendarni bubnjar Novljanin Dragoljub Đuričić završena je manifestacija “Srce bira Dragoljuba” održana u znak sećanja i poštovanja prema čoveku velikog srca, ogromne energije i ljubavi.
fOTO: Služba za informisanje OHN
Sve je počelo trkom od Dragoljubove kuće, ispod glavne autobuske stanice u Herceg Novom, odakle je krenula i „lavina“ emocija, posebno kada su se oglasili bubnjevi Dragoljubovih nekadašnjih mladih učenika i poklonika.
Prema ideji novinarke Viktorije Samardžić koja je inicirala programe sećanja na Đuričića i u njegovom Beogradu i u Herceg Novom, manifestaciji su se pridružili članovi Triatlon klub Herceg Novi, učenici učenici odseka udaraljki i bubnjeva Muzičke škole, zatim grupe “Egzodusi”, sa kojima je Dragoljub svirao na početku karijere, kao i sastav “Lou voltaž“ i mališani iz vrtića „Naša radost“- Sve su podržali hercegnovski Sekretarijat za kulturu, Turistička organizacija, Herceg fest.
Ljudi poput Dragoljuba večno žive u našem sećanju, bila je jedna od poruka Natalije Samardžić, majke inicijatorke ovog programa, Viktorije kojoj je Dragoljub bio bezrezervna i iskrena podrška tokom studiranja i obavljanja prvih novinarskih zadataka.
-Dragoljub je bio oličenje svestranosti i skromnosti, unikat u svemu što je radio, a mi, njegovi Novljani i prijatelji smo tu da nastavimo gde je on stao, sa mnogo ljubavi i odgovornosti… sigurni da nas njegov nebeski ritam prati, kazala Natalija Samardžić.
Preporučujemo
SUDIJA NA ČEKANjU: Poslanici Crne Gore se ni danas nisu izjašnjavali o izboru Krstonijevića
10. 02. 2026. u 18:00V.K.
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)