PROMENE U VLADI CRNE GORE: Abazović preuzima drugo ministarstvo - Adžić dobija odbranu?
PREMIJER Dritan Abazović preuzeće koordinaciju nad Ministarstvom spoljnih poslova pošto je Skupština razrešila ministra Ranka Krivokapića.
Foto Skupština.me
Ministarstvom odbrane će verovatno koordinisati sadašnji ministar unutrašnjih poslova Filip Adžić, dok bi na čelo Biroa za operativnu koordinaciju (BOK) trebalo da bude ministar pravde Marko Kovač, prenose Vijesti.
Skupština je 21. oktobra glasovima poslanika „stare većine“, njih 41, razrešila ministre odbrane i spoljnih poslova Raška Konjevića i Ranka Krivokapića.
Inicijativu za njihovu smenu podneo je Abazović, a u obrazloženju koje je uputio predsednici Skupštine Danijeli Đurović se, između ostalog, navodi i da je „u periodu od izglasavanje nepoverenja Vladi do podnošenja ovog predloga, javno delovanje ministara Konjevića i Krivokapića u kontinuitetu odstupalo od zvaničnog stava Vlade“.
„Dok je njihovo rukovođenje resorima odbrane i vanjskih poslova u velikoj meri otežalo rad 43. Vlade do izbora Vlade u novom sastavu…“, piše u obrazloženju.
Preporučujemo
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (3)