СИТИ ДРЖАО ФУДБАЛСКИ ЧАС ПАРИЖАНИМА: Марез уништио ПСЖ и купио Гвардиоли карту за дуго чекано финале Лиге шампиона

04. 05. 2021. у 20:10

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија пласирали су се у финале Лиге шампиона, пошто су вечерас и у реваншу победили Пари Сен Жермен.

Foto AP

После 2:1 у Паризу, у реваншу у Манчестеру било је 2:0.

Стрелац је био Ријад Махрез у 11 и 63. минуту.

ПСЖ је утакмицу завршио са играчем мање, пошто је у 69. минуту искључен Анхел Ди Марија.

Други финалиста биће познат након сутрашње утакмице између Реал Мадрида и Челсија.

Први дуел два тима завршен је нерешено 1:1.

Финале Лиге шампиона играће се 29. маја у Истанбулу.

БЛОГ

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90 . МИНУТ - Крај меча и велика победа Ситија за пласман у финале.

89. МИНУТ - Жути картон и за Данила, а Нејмар је остаоа да лежи на другом делу терена. Подигао се Бразилац, али тешко иде.

87- МИНУТА - Оштар старт Кимпембеа, али само жути картон. Жесус је добро прошао да га није Француз повредио

86. МИНУТА - Ништа се не дешава на Етихаду. Оба тима чекају да Кујперс свира крај меча.

82. МИНУТА - Излази Де Брујне и Бернардо Силва, а ушли су Стерлинг и Жесус.

77. МИНУТ - Одлична шанса за Фодена, али лопта одлази мало поред гола. Навас није морао да реагује.

75. МИНУТ - Кујперс је поделио неколико жутих картона. ПСЖ нема више шанси.

69. МИНУТ  - Црвени картон за Ди Марију. Очајан потез Аргентинца, који је намерно нагазио Фернардиња и угасио последњу наду ПСЖ-а.

63. МИНУТ - ГООООООЛ! Сити је завршио посао. Опет Марез и 2:0. Контра Манчестер ситија коју су предводили Фоден и Де Брујне, а на крају Алжирац са 3-4 метра решава акцију!

61. МИНУТ - Имао је ПСЖ шансу да закомпликује полуфинале у Манчестеру, али одбрана Ситија не дозвољава гостима да матирају Едерсона.

60. МИНУТ - Двострука измена у тиму ПСЖ-а, Дракслер и Моисе Кин улазе уместо Андера Ерере и Маура Икардија.

54. МИНУТ - Сити први прети у наставку. Одличан ударац Фодена, али Навас брануи. У следећем нападу ПСЖ је могао до шансе, али Нејмар је показао себичност и само корнер из кога се ништа није десило.

46. МИНУТ - На старту другог полувремена много бољи терен него у првих 45. минута.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - Идеално полувреме Ситија. ПСЖ је имао само шансу од 15 до 22. минута. Манчестер је могао у надокнади да дуплира предност. Навас је два пута спасао ПСЖ.

41. МИНУТ - Сити контролише утакмицу.

36. МИНУТ - Ерера шутира, али лопта иде преко гола. Едерсон није морао да реагује. Нема ПСЖ идеју.

32. МИНУТ - ПСЖ је опет преузео теренску инцијативу. Али нема шанси нису опасни као у првом делу првог полувремена.

25. МИНУТ - Миран период меча. Сити је зауставио нападе Парижана и сада у потпуности диктира и меч, али што је још важније још и резултат.

18. МИНУТ - Ди Марија је промашио празан гол после грешке одбране Ситија. Едерсон није био на голу, али Аргенитинац није показао због чега је годинама један од најбољих играча света.

17. МИНУТ - ПСЖ је погодио пречку! Маркињос је добро реагова после центаршута и шутирао одлично, али био за мало непрецизан.

11. МИНУТ -  ГООООООЛ! Марез доноси предност Ситију. Едерсон је испуцао једну лопту, која је дошла до Зинченка, а овај одиграо идеално за Де Брујнеа и лош шут Белгијанца, али на срећу домаћих лопта долази до Мареза који је рутински матирао Наваса.

7. МИНУТ - Бјорн Кујперс је свирао пенал за ПСЖ, а онда после прегледа и ВАР реакције поништио одлуку. Лопта је Зинченка ипак погодила у раме. Холанђанин је подлегао притиску гостију, али спасао га је ВАР.

5. МИНУТ - ПСЖ има посед, Сити се одлучио на контранапад. Још увек без озбиљнијих шанси, само једно мало узбуђење у шеснаестерцу домаћих. После одличне асистенције Вератија, Нејмар лоше шутира.

1. МИНУТ - Кренуо је спектакл на Етихаду. Снег у Манчестеру и лош терен правиће велике проблеме играчима. Питање је како ће се снаћи домаћи тим, с обзиром да је Гвардиола познат као тренер који воли посед.

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38