СРПСКА МАГИЈА ПРЕД ТУЧУ: Синиша Михајловић и акција за уџбенике и Болоњина три бода (ВИДЕО)

01. 11. 2021. у 22:42

СИНИША Михајловић је осмислио акцију, његови изабраници је извели против Каљарија и - победили. На самом крају утакмице тријумф Болоње је потврђен још једним голом, у 97. минуту за коначних 2:0, и то после немилих сцена на другој страни терена.

streamja

Болоња је је у 11. колу Серије А угостила Каљари, који се грчевито бори за опстанак јер је у досадашњем току сезоне освојио свега шест бодова.

И, гости, предвођени искусним Валтером Мацаријем са клупе, одолевали су на стадиону "Ренато Дал'Ара" пуних 50 минута, када је Михина тренерска чаролија уродила плодом.

Тада је дефанзивац Медел са центра терена снажно, по земљи, послао лопту напред, а онда је Марко Арнаутовић варком збунио целу одбрану ривала. Јер, баш када је репрезентативац Аустрије кренуо "да прими лопту", потрчавши одједном ка центру терена, иза њега, у правцу гола ривала, кренуо је да трчи његов саиграч, Лоренцо де Силвестри.

Дефанзивци Каљарија су били убеђени да ће Арнаутовић доћи у посед, али он је само раширио ноге, пустио да лопта настави своју путању, а неометани Де Силвестри ју је прихватио и затресао мрежу гостију.

Могла је та предност и раније да буде већа да је Болоња искористила неку од пет преосталих шанси, укључујући и ону највећу, када је Сансоне погодио стативу у 84. минуту, али је тек у седмом минуту судијске надокнаде времена Арнаутовић у контри донео 2:0 за оно што је био већ остварен циљ - победа, који је Синиша Михајловић са својом екипом остварио.

Истина, пре тог гола и последњег звиждука судије Масе, арбитар је имао пуне руке посла због туче која је избила приликом чекања да се изведе корнер за Каљари у 90. минуту.

Тада је Мартин Касерес неспортски ударио једног од ривала из домаћег табора, настала је огромна гужва, а управо је поменутом играчу гостујућих показан црвени картон, док је жутим опоменут асистент код јединог поготка, Гари Медел.

После овог тријумфа, екипа српског стручњака се пробила на 11. место, са 15 бодова колико има и осмопласирана Верона, док је Каљари остао на зачељу са поменутих шест.