GRADONAČELNIK ŠAPIĆ NUDI OPOZICIJI MESTO DIREKTORA APOTEKA BEOGRAD: Predlažem im da nam daju svoje kadrovsko rešenje
OD kada sam došao na mesto gradonačelnika Beograda, dočekao me je višegodišnji problem Apoteka Beograd. Stalni problemi u funkcionisanju i konstantna potreba za subvencijama plata zaposlenih, izjavio je gradonačelnik Aleksandar Šapić.
Foto: Grad Beograd
– Nekoliko puta mi je predlagano da pokušamo da ih prodamo, ukoliko uopšte bude zainteresovanih, pošto nemaju svoju imovinu, a imaju veliki broj zaposlenih. Pre par dana, na pitanje novinara kako mislimo da rešimo situaciju u Apotekama Beograd, rekao sam da je to dugogodišnji problem za koji mi još niko nije ponudio neko racionalno rešenje i da se razmišlja i o prodaji. Od tog momenta cela opoziciona scena poskakala je i optužila sve prethodne gradske uprave, pa tako i ovu koju ja vodim, kako su nesposobne jer ne znaju da vode „Apoteke Beograd” – rekao je Šapić.
On je dodao da su takođe su rekli da prodaja ima za cilj da nekome napuni džepove.
– Da bi rešili pitanje „zlih namera“, kako kažu, koje imamo vezano za „Apoteke Beograd”, ponudiću im nešto što im niko nikad nije ponudio. Predlažem im da nam daju svoje kadrovsko rešenje za novog direktora „Apoteka Beograd” i ja ću se lično založiti da ga već na predstojećoj sednici Skupštine grada, za nekoliko dana, izaberemo na to mesto. Daćemo im priliku da u praksi pokažu da imaju rešenje i da učine preduzeće „Apoteke Beograd” održivim. Evo mi ne tražimo da prave profit, samo nek pokriju troškove zaposlenih i mi „Apoteke Beograd” nećemo prodavati. Siguran sam da će nam do petka dostaviti ime osobe koju ćemo postaviti za direktora i tako pokazati da ono o čemu govore nisu samo prazne priče i jeftino politikanstvo – zaključio je Šapić.
"TRAMP TAMO DA IZBACI 1000 VOJNIKA NA OSTRVO, NIKO MU SE NEĆE SUPROSTAVITI" Vučić o Grenlandu - Kada pitam a kako Kosovo, svi spuste glavu!
GOVOREĆI jutros u emisiji "Jutro" na Televiziji Prva, predsednik Srbije Aleksandar Vučić dotakao se i licemerja međunarodne zajednice kada je u pitanju odnos koji sada imaju po pitanju Grenlanda i onaj koji su nekada imali po pitanju Kosova i Metohije.
25. 01. 2026. u 13:20
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
DEVALVIRALA JE JUTARNjI Kolega oštro o Jovani: "Imam problem što radi na nacionalnoj televiziji"
VODITELj Ognjen Nestorović bez ulepšavanja i zadrške progovorio je o svom odnosu sa Jovanom Jeremić, koleginicom koja danas radi u medijskoj kući u kojoj je on nekada gradio svoju novinarsku i voditeljsku karijeru.
25. 01. 2026. u 20:42
Komentari (0)