DVORSKI BAL U PEDAGOŠKOM MUZEJU: Danas se obeležava 200 godina od rođenja kneza Mihaila Obrenovića
U PEDAGOŠKOM muzeju danas u 19 časova biće izveden muzičko-scenski program "Kod kneza na balu".
Privatna arhiva
Ovaj događaj organizovan je povodom 200 godina od rođenja kneza Mihaila Obrenovića.
Ulaz na ovu manifestaciju je slobodan, a publika će biti u prilici da vidi kako se nekada plesalo na kneževom dvoru.
- Oni koji budu došli moći će i da obuku kostime i zaplešu, ali i da saznaju nešto više o životu jednog od najprosvećenijih srpskih vladara - saopštili su u Pedagoškom muzeju.
U sklopu ovog programa nastupiće KUD "Srpska tradicija", vokalne solistkinje Vesna Dimić i Biljana Petković u pratnji pijaniste Nenada Kostića. Kneza Mihaila odigraće glumac Zoran Mitrović.
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)