ZVEZDA NOKAUTIRANA: Monako naneo crveno-belima prvi poraz u Beogradu
14. 11. 2018. u 20:49
Francuski tim je prvi koji je ove sezone slavio pred navijačima srpskog šampiona koji se udaljio od prvog mesta u grupi
Robinson i Lazić Foto: N. Paraušić
AKO je Crvena zvezda od Ulma primila udarac posle kojeg su je od pada spasili konopci, u meču 7. kola Evrokupa sa Monakom doživela je klasičan nokaut. Francuski tim je prvi koji je ove sezone slavio pred navijačima srpskog šampiona (75:91), koji se trećim porazom udaljio od prvog mesta u grupi i pred kojim je sada borba za plasman u top 16 fazu.
Za razliku od prve utakmice u Monte Karlu, u kojoj su poeni izvlačeni iz rudarskog okna, u ovoj su bili servirani na švedskom stolu. Posluživali su se Beron, Lazić, Regland, Faje i Cirbes, odnosno kompletna Zvezdina startna petorka. Problem je bio u tome što su slobodan pristup imali i gosti, koji su za šest minuta postigli 23 poena, uz samo jedan promašaj iz igre!
PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Crvena zvezda-Monako 75:91
U drugoj četvrtini su crveno-beli otkazali Monaku “ol inkluziv” uslugu. Simanić, Odžo i Dobrić su zatvorili autoput kojim su kroz reket tutnjali spoljni igrači francuskog tima, što je rezultiralo vođstvom od šest poena, ali se od tog trenutka zagubio napadački deo Zvezdine igre. Možda i u prečestim izmenama, po pravilu igrača koji su imali ofanzivno odlične minute. Nadmoć u skokovima u prvom poluvremenu potpuno je poništena izgubljenim loptama - od 11 čak pet je otpalo na greške Reglanda, što je brojka koju sebi ne sme da dopusti prvi plejmejker i lider ekipe.
Ispostavilo se da su crveno-beli u tom lošem periodu tek zakoračili u dugačak tunel bez osvetljenja. Tomiću je ponestalo konvencionalnih trenerskih alata za popravku haotičnog napada, koji je rivalu širom otvorio vrata ka lakim poenima i prednosti od 20 poena u 27. minutu (54:74). U domenu očajničkih poteza usledila je trostruka izmena, kojom su u duboku jamu bačeni Simanić, Ristić i Davidovac.
PROČITAJTE JOŠ: Radičević se vratio u Gran Kanariju
Utisak je da su momci van redovnog protokola sprečili da dvoranom prvi put u sezoni odjeknu zvižduci publike kao reakcija na katastrofalnu Zvezdinu igru. Energijom i nekim dobrim potezima donekle su osvetlili put kroz mračan tunel, ali je srpski šampion i dalje bio predaleko od izlaza.
Tako je i ostalo do drugog uzastopnog poraza u Evrokupu, u kojem će crveno-beli u narednom kolu gostovati Andori.
DVORANA “Aleksandar Nikolić”. Gledalaca: 4.952. Sudije: Jerezuelo, Kartal, Ambrosov.
C. ZVEZDA: Regland 12 (8 as, 8 izg. lopti), Čović 3, Perperoglu 6, Davidovac 4, Lazić 5, Faje 6 (8 sk), Beron 14 (7-4 za tri), Dobrić 9, Ristić 2, Simanić 4, Cirbes 6, Odžo 4.
MONAKO: Beri 3, Nidam 21 (8-5 za tri, 6 as), Lakomb 16 (6 sk, 6 as), Kikanović 17, Lubaki, Džons 6, Robinson 3, Utara 16, Hamer 9, Žozef.
29:29, 16:15, 17:32, 13:15
Ranko
14.11.2018. 21:23
Tomić je odličan za ABA ligu, a za Evrokup dajte nekog drugog.
Kriza.Procice,samo hrabro!!!
Ja ne vidim uopste timsku igru u ovoj ekipi. Danas nisu imali ni jednu akciju, a duze od dva meseca su na okupu.
Očekujem da državni projekat osvoji jedan trofej manje nego prošle godine.
@sMILE - Значи не освајате куп ове године? :) :*
Komentari (9)