Srbija za finale!
13. 09. 2013. u 07:33
Odbojkašice danas (17.00) u Berlinu u polufinalu EP protiv Rusije. Krsmanović: Favoriti smo i ako odigramo dobro, borićemo se za zlato
SUDAR titana. Evropski prvak na šampiona sveta. Raspevana Srbija na razigranu Rusiju. Naše odbojkašice veruju da će se danas (17.00) u Berlinu u polufinalu 28. EP radovati i da će sutra sa boljim iz duela Nemačka - Belgija boriti za svoju drugu titulu.
- Rusija je, bez obzira na sastav ekipe, uvek jaka - ističe Nataša Krsmanović. - Nismo imale priliku da ih gledamo, tako da i ne znamo šta stvarno možemo da očekujemo od njih. Međutim, smatram da sve zavisi od nas, naše igre, od toga kako ćemo ući u utakmicu. Ne bi trebalo nikog, pa ni Ruskinja, da se pribojavamo. Po mom mišljenju, mi smo favoriti i uz našu dobru igru, servis, mislim da imamo velike šanse da izborimo finale.
Fenomenalna partija u četvrtfinalu protiv Italije (3:0) ulila je dodatnu dozu samopouzdanja kod naših devojaka. Svesne su da, ukoliko i danas odigraju perfektno, jedna Rusija teško može da im parira.
- Srećna sam što smo preksinoć pokazale naše pravo lice. Nadigrale smo Italiju u svim elementima igre. Sada nas očekuje velika Rusija. One su veoma jake i jedna su od najboljih ekipa na šampionatu. Nas ni žreb nije “mazio”, jer od početka igramo samo sa jakim protivnicama. Najvažnije je da ih dobro proučimo, da se dobro pripremimo za meč i nadamo se najboljem - naglašava izvanredna Milena Rašić.
Naše devojke su juče pola dana provele u putu, jer su hotel u Cirihu napustile u 5.50, a u “Holidej inu” u Berlinu se smestile oko 12.00. Dva sata kasnije bile su u dvorani “Maks Šmeling”.
- Već smo ostvarile veliki uspeh - podvlači Brižitka Molnar. - Očekuje nas teško polufinale, jer Rusija nije nimalo naivan rival. Trebalo bi u meč da uđemo maksimalno koncentrisane i ako ponovimo igru kao protiv Italije, nećemo imati probleme sa Ruskinjama.
Da recept iz duela sa Italijom valja primeniti u Berlinu, ističe i libero Suzana Ćebić:
- Držale smo visok nivo igre i ako tako odigramo i protiv Rusije, sigurna sam da nećemo imati problema.
Pobedi se nada i najiskusnija u našem taboru Jelena Nikolić:
- Iskreno i ne znam koliko Rusija zaista vredi, jer dugo nismo igrale sa njima. Ranije nam je njihov stil ležao, tako da mislim da imamo velike šanse da izborimo finale. Još ako makar ponovima igru protiv Italije.
Još jedan slovenski derbi, za naš tim četvrti, neće ostaviti ravnodušnim nikog u evropskoj odbojci. Branko Kovačević, pomoćnik Zorana Terzića, i te kako ceni selekciju Rusije:
- Značajno su promenile sastav. Nema zvezda kao što su Gamova, Merkulova... Ali sada igraju drugačije. Znatno su ubrzale igru, što je za njih dosta rizičnije. Gledali smo neke njihove utakmice, ali sve zavisi od nas. Nadam se dobroj igri i pobedi. Tim pre što sam ubeđen da naše devojke mogu još bolje nego protiv Italije.
BRANKICA NEIZVESNANI juče se nije znalo da li će primač Brankica Mihajlović moći da konkuriše za mesto među 12.
- Ona se iz dana u dan sve bolje oseća, ali poslednju reč imaće doktori - kaže pomoćni trener Branko Kovačević.
BRAKOČEVIĆ: NIKO NIJE BOLJISJAJNI korektor Jovana Brakočević ističe da se nikog ne plaše:
- Rusija je podmladila tima, ali ih znamo. Sigurno je da ćemo se za utakmicu dobro pripremiti. Možemo da se nosimo sa svakom ekipom, niko nije bolji od nas. Samo da ponovimo partiju kao protiv Italije.
OGNJENOVIĆ: DA NE POLETIMOBRILJANTNA partija protiv Italije nikog nije ostavila ravnodušnim.
- Dobile smo još jači vetar u leđa, ali ne smemo nikako da poletimo. Moramo da budemo maksimalno koncentrisane na Rusiju, koja je veoma jaka. Utakmica će biti teška i neizvesna.
OSIGURALE GRAN PRINAŠE odbojkašice su plasmanom u polufinale izborile učešće u Gran priju 2014. i na EP 2015. u Belgiji i Holandiji. Ukoliko izbore finale Maja Ognjenović i drugarice plasiraće se i na SP od 23. septembra do 12. oktobra 2014. u Italiji. Prvak Evrope igraće na 6. Svetskom kupu šampiona od 12. do 17. novembra u japanskim gradovima Nagoji i Tokiju.
POLUFINALESRBIJA - RUSIJA 17.00
NEMAČKA - BELGIJA 20.00
SUTRA
ZA BRONZU 17.00
FINALE 20.00