Nigar-kalfa podržala kolege: Filiz Ahmet iz serije Sulejman veličanstveni u vranjskom pozorištu
03. 03. 2020. u 06:52
Filiz je rođena u Skoplju, gde je odrasla i završila Akademiju dramskih umetnosti
Print screen Youtube
TURSKA glumica Filiz Ahmet (38), koja se uprkos bogatoj pozorišnoj karijeri proslavila ulogom Nigar-kalfe u seriji "Sulejman Veličanstveni", pojavila se u Vranju na premijeri dečje predstave "Čarobnjak iz Oza". Zaposleni u Pozorištu bili su polaskani njenim prisustvom ali i neke mame iz publike koje su pratile seriju su prepoznale glumicu.
Filiz je rođena u Skoplju, gde je odrasla i završila Akademiju dramskih umetnosti. Osim uloga u turskim serijama, igra i u Turskom teatru u Skoplju, pa živi na relaciji Turska - Severna Makedonija. Ona je studentkinja Krenare Nevzati Keri, profesorke scenskih pokreta na Akademiji dramskih umetnosti u Skoplju, koja je u predstavi "Čarobnjak iz Oza" bila zadužena za scenski pokret i koreografiju.
Pročitajte i: Pročitajte i: Srpski seksi uragan „ruši“ Roterdam! Na „Beoviziji“ pobedila pesma „Hasta la vista”
- Drago nam je što smo ugostili ovu divnu glumicu, kojoj se mnogo dopalo naše pozorište, ali je i predstava ostavila odličan utisak na nju. Ona govori srpski jezik i vrlo je otvorena i neposredna, tako da smo svi iz ansambla uživali u razgovoru sa Filiz - kaže, za "Novosti", umetnički direktor teatra u Vranju Bojan Jovanović.
Prema njegovim rečima uglavnom su razgovarali o umetnosti i razmenjivali impresije o novoj predstavi. O eventualnoj saradnji ili mogućnosti da Filiz Ahmet zaigra na sceni pozorišta "Bora Stanković" nije bilo reči, mada niko ne isključuje takvu mogućnost.
DRUŽENjE Filiz (u sredini) sa glumcima iz Vranja/Foto Pozorište "Bora Stanković"
.jpg)