JOKSIMOVIĆ RAZGOVARALA SA AMBASADOROM AUSTRIJE: Glavne teme pristupanje Srbije Evropskoj uniji i bilateralna saradnja
O PRISTUPANjU naše zemlje Evropskoj uniji, kao i o pitanjima od značaja za bilateralnu i regionalnu saradnju, danas je sa ambasadorom Austrije Nikolausom Luterotijem razgovarala ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović.
Tanjug
Ona je, na početku sastanka, izrazila saučešće povodom nedavnih terorističkih napada u Beču.
Kada je u pitanju nastavak procesa evropskih integracija, Joksimovićeva je kazala da očekuje da se u skladu sa novom metodologijom pregovora do kraja ove godine održi Međuvladina konferencija.
Takođe, naglasila je da bi od velike važnosti bilo da nam se predstavi način primene nove metodologije po kojoj se više ne pregovara samo po pojedinačnim poglavljima, već po klasterima, a u cilju bolje pripreme za pristupni proces tokom 2021. godine.
Preporučujemo
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)