VUČIĆ I PUTIN ĆE DANAS RAZGOVARATI TELEFONOM: Razmeniće mišljenje o svim aktuelnim temama
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić razgovaraće danas telefonom sa ruskim kolegom Vladimirom Putinom.
Foto: Instagram
Dvojica državnika, kako su saznale "Novosti", razmeniće mišljenje o svim aktuelnim temama, sa posebnim akcentom na regionalne teme, kao i o nepovoljnoj situaciji u kojoj se nalazi srpski narod u AP Kosovo i Metohija.
Putin je tom prilikom podsetio da su se Rusi i Srbi, rame uz rame, zajedno borili protiv neprijatelja, a naglasio je i da je zadovoljan odnosom srpske vlasti prema palim herojima Crvene armije. On je istakao da je "važno da dobre tradicije bratskog prijateljstva, koje su nam zaveštali preci, i danas služe kao pouzdana osnova za razvoj odnosa strateškog partnerstva između Ruske Federacije i Republike Srbije". Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dobio je pozivnicu za učešće na Samitu BRIKS-a koji se održava u Kazanju 23. i 24. oktobra. Vučić je rekao da će odluku o svom odlasku na Samit doneti uskoro.
BONUS VIDEO:
80 godina od oslobođenja Beograda
Preporučujemo
REGIONALNI LIDER: Vučić - Srbija u 50 najvećih svetskih izvoznika u IKT sektoru
19. 10. 2024. u 14:45
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (42)