VUČEVIĆ SA NOVOM KOORDINATORKOM UN: O teškom položaju Srba sa KiM
PREDSEDNIK Vlade Miloš Vučević razgovarao je danas sa novom stalnom koordinatorkom Ujedinjenih nacija u Srbiji Matildom Mordt o daljoj saradnji sa ovom organizacijom u oblasti nacionalnog strateškog okvira ciljeva održivog razvoja.
Foto: VLADA REPUBLIKE SRBIJE/ SLOBODAN MILJEVIĆ
Vučević je ocenio da je delokrug rada i angažovanje Kancelarije UN u Beogradu i saradnja sa institucijama od velike važnosti za Srbiju u pogledu podrške smanjenju siromaštva, očuvanju životne sredine, podizanju ekonomije i jačanju institucija.
Premijer je objasnio da je prioritet Vlade Srbije stvaranje boljeg poslovnog okruženja i privlačenje velikih investicija, od kojih bi velike benefite imao i domaći privatni sektor, mala i srednja preduzeća.
Predsednik Vlade je naveo da su industrija i poljoprivreda najvažnije privredne grane za očuvanje održivog privrednog rasta, kao i oblast turizma koja poslednjih godina koja beleži značajan privredni rast.
Stalna koordinatorka Ujedinjenih nacija Matilda Mordt istakla je da Ujedinjene nacije imaju važnu ulogu u rešavanju pitanja klimatskih promena i čestitala Vladi Srbije na izuzetnom angažovanju jačanja institucionalnih kapaciteta u Srbiji za bavljenje pitanjem klimatskih promena.
Ona je dodala da podrška privatnim kompanijama u oblastima zelenih inovacija i IT tehnologija, predstavlja veliki potencijal za ekonomiju.
Predstavljajući prioritete rada Kancelarije UN u narednom periodu, stalna koordinatorka ove organizacije istakla je da je saradnja sa Vladom i relevantnim institucijama u Srbiji izuzetno dobra i da očekuje nastavak saradnje u svim važnim oblastima.
Na sastanku je bilo reči o samitu UN, koji će biti održan u septembru ove godine, a na kojem će biti potpisan dokument o zajedničkoj agendi Ujedinjenih nacija i ispunjenju Agende 2030 sa njenih 17 ciljeva održivog razvoja.
Vučević je sagovornicu upoznao sa teškim položajem srpskog naroda na Kosovu i Metohiji, kao i svakodnevnom teroru Kurtijevog režima kojem su izloženi.
Premijer je istakao da nedavno usvajanje rezolucije o Srebrenici u GS UN nikako ne doprinosi stabilnosti u regionu, već naprotiv, dodatno narušava odnose unutar Bosne i Hercegovine.
Vučević je zahvalio Kancelariji UN u Beogradu na saradnji, a novoj koordinatorki poželeo dobrodošlicu i uspeh tokom mandata.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)