PREDSEDNIK VUČIĆ RASPISAO VANREDNE PARLAMENTARNE IZBORE: Datum izlaska na birališta - 17. decembar
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić raspustio je Narodnu skupštinu i raspisao vanredne parlamentarne izbore za 17. decembar 2023. godine.
Foto: Tanjug/Nemanja Jovanović
- Poštovani građani, na osnovu člana 109, stav 1 i 5 Ustava Republike Srbije, i na osnovu člana 21, stav 1 Zakona o predsedniku republike, na obrazloženi predlog Vlade od 30. oktobra 2023. godine, donosim ukaz o raspuštanju Narodne skupštine Rebulike Srbije. Pod jedan, raspuštam Narodnu skupštinu izabranu 3. aprila 2022. godine. Pod dva, ovaj ukaz stupa na snagu danom objavljivanja u Službenom glasniku. Na osnovu člana 109, stav 6 Ustava Republike Srbije, člana 20, stav 3 Zakona o predsedniku republike i člana 59 Zakona o izboru narodnih poslanika, donosim odluku o raspisivanju izbora za narodne poslanike. Pod jedan, raspisujem izbore za narodne poslanike za 17. decembar. Pod dva, rokovi za vršenje izbornih radnji počinju da teku od dana stupanja na snagu ove odluke. Pod tri, izbore za narodne poslanike sprovešće organi za sprovođenje izbora na osnovu odredaba zakona. Pod četiri, ova odluka stupa na snagu danom objavljivanja u Službenom glasniku - saopštio je predsednik Vučić.
Od trenutka raspisivanja, prema zakonu, kreću da teku svi izborni rokovi.
Uskoro opširnije
Preporučujemo
VUČIĆ PRED ŠEFICOM EVROPSKE KOMISIJE PORUČIO: Neću priznati nezavisno Kosovo (VIDEO)
01. 11. 2023. u 07:38
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ĐAK NASMEJAO SRBIJU: Evo kako je na kontrolnom odgovorio na pitanje o nazivu naše HIMNE: "Detetu bih dao DESETKU"
GREŠKE iz školskih svezaka ponekad umeju da izmame najšire osmehe, što potvrđuje i situacija u kojoj se našao jedan mališana iz Srbije. Sve je počelo kada je njegova mama na internetu podelila njegove odgovore sa kontrolnog zadatka iz predmeta Svet oko nas. Jedan od njih oduševio je korisnike društvenih mreža.
05. 12. 2025. u 11:27
Komentari (74)