NASLUŠAO SAM SE TIH BESMISLENIH PRIČA Vučić: Nek Server radi svoj posao, mi ćemo svoj

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić komentarisao je izjavu Danijela Servera, profesora međunarodnog prava, koju je dao za Glas Amerike, a to je da "očekuje da će Srbija odbiti uvođenje sankcija Rusiji i da je realnije da se Srbija okrene Kini nego Zapadu."

НАСЛУШАО САМ СЕ ТИХ БЕСМИСЛЕНИХ ПРИЧА Вучић: Нек Сервер ради свој посао, ми ћемо свој

Printscreen/Pink

- Srbija se nalazi na evropskom putu. Verujem da će Srbija snažnije ići na tom putu i zato tu postoje i ljudi koji su manje umorni od mene, a imaće i moju podršku, da Srbiju vuku ka Evropi. Što se tiče naših kineskih partnera, mi našim kineskim prijateljima kažemo da smo na evropskom putu i nemamo problem sa tim - rekao je Vučić i dodao:

- Time je on hteo da kaže: Srbi će možda da odu Rusa, ali će da možda da traže nekog drugog samo da ne bi bili na Zapadu. Dobro to je čovek koji je govorio kako smo mi opasnost u regionu i kako čekamo samo nekog da napadnemo, po Putinovom nalogu, ali evo već 250 dana se to nije dogodilo. Naslušao sam se ja tih besmislenih priča i laži o Srbiji i načitao i nagledao u mnogim zapadnim zemljama. Ali reč "izvini" još od nikoga nisam čuo kada se ništa od toga ne desi. Mi nastavljamo svoj put, evropski put, a gledaćemo da čuvamo svoje tradicionalno dobre odnose sa Kinom i principijalne stavove u odnosu prema sukobu u Ukrajini. U svakom slučaju - Nek gospodin Server svoj posao, mi ćemo svoj. Bog da ga poživi, a pre svega da poživi ovu našu lepu Srbiju.

BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!