VUČIĆ STIGAO U OHRID: Počinje dvodnevni samit regionalne inicijative Otvoreni Balkan
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Ohrid gde počinje dvodnevni samit regionalne inicijative Otvoreni Balkan.
Foto: Tanjug
Pored Vučića, kako je najavljeno, samitu će prisustvovati premijeri Severne Makedonije i Albanije Dimitar Kovačevski i Edi Rama, kao i zvaničnici Crne Gore i BiH.
Na samitu bi trebalo da bude potpisano više sporazuma i memoranduma o saradnji u oblasti visokog obrazovanja, turizma, kulture i poreskih službi.
Crnogorski premijer Dritan Abazović, koji je podržao inicijativu Otvoreni Balkan, biće gost samita i prisustvovaće, kako je najavio, u ulozi posmatrača.
U ulozi gosta na samitu biće i predsedavajući Saveta ministara BiH Zoran Tegeltija.
Samit će početi oko 18 časova, u hotelu Metropol u Ohridu, sastankom lidera zemalja Otvorenog Balkana sa ministrima poljoprivrede.
Zatim će uslediti radna večera lidera Otvorenog Balkana.
BONUS VIDEO - PRIJEM U RUSKOJ AMBASADI U BEOGRADU: Događaj počeo intoniranjem himne Rusije
Preporučujemo
ZA SRBIJU MORAMO DA SE BORIMO JAČE NEGO IKADA: Vučić poslao poruku građanima Srbije
07. 06. 2022. u 12:57
PREDSEDNIK VUČIĆ: Samo zbog sankcija na rusku naftu uzeto nam 600 miliona dolara (VIDEO)
06. 06. 2022. u 21:02
TRAMP ŽESTOKO PRETIO IRANU, POMENUO I SRBIJU: Američki predsednik oborio rekord, govorio skoro dva sata pred Kongresom
AMERIČKI predsednik Donald Tramp postavio je rekord u najdužem govoru o stanju nacije, koji je trajao jedan sat i 50 minuta, nadmašivši rekord koji je Bil Klinton postavio tokom svog poslednjeg obraćanja 2000. godine.
25. 02. 2026. u 07:31
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)