Ski-centar bez staze?
14. 11. 2017. u 14:02
Predsednik Vlade Duško Marković najavio niz projekata u Mojkovcu. Za sedište "skijalita" ovaj grad kandidovao je geografski položaj
Lokacija na kojoj je planirana izgradnja sportske zone
VELIKA ulaganja predstoje u Mojkovcu, sudeći po projektima čiju je realizaciju u nedelju Mojkovčanima najavio premijer Duško Marković, koji je drugi put za deset dana posetio svoje rodno mesto. Predsednik Vlade je obećao revitalizovanje nekadašnjeg hotela “Mojkovac”, sportsku zonu koja se uspostavlja na nekadašnjem Jalovištu, a u Crnoj Gori sa nevericom je dočekana vest o odluci da se formira preduzeće “Skijališta Crne Gore”, čije bi sedište bilo u ovom gradu - bez metra skijaške staze!
- Preduzeće “Skijališta” osniva se u ovom trenutku jer je tako predviđeno programom rada Vlade i programom rada Ministarstva održivog razvoja i turizma. Razlog zbog čega je upravo Mojkovac izabran za sedište ovog preduzeća je činjenica da predstavlja geografski centar koji je najmanje udaljen od svih postojećih i budućih skijališta, te je samim tim u potpunosti prirodno da preduzeće bude smešteno na tom mestu - saopšteno je iz Ministarstva turizma, uz napomenu da će osnovna delatnost “Skijališta Crne Gore”, biti upravljanje javnim skijalištima na prostoru Bjelasice i Komova, Durmitora, Hajle i drugih planina.
Prema rečima Dejana Medojevića, predsednika opštine Mojkovac, sever Crne Gore strpljivo je čekao na šansu za razvoj, čija su se vrata otvorila vešću o osnivanju preduzeća "Skijališta Crne Gore".
Međutim, u Crnoj Gori ima dosta onih koji ne misle kao Vlada i Medojević.
- Nemajući šta drugo da ponude građanima Mojkovca, oni preduzeće, koje bi trebalo da gazduje svim crnogorskim skijalištima, osnivaju u gradu koji nema skijalište - veruje Marija Šćepanović, članica OO SDP Kolašin i bivša reprezentativka Jugoslavije u skijanju i ski-instruktor.
Marija Šćepanović
.jpg)
SELIDBA INSTITUCIJA
VODEĆI se DPS logikom, Kolašin će možda već iduće godine dobiti Morsko dobro, a Tivat Upravu za šume, jer apsurdu nikad kraja kada je u pitanju održavanje na vlasti. Na ovaj način nastavlja se trend seljenja institucija i preduzeća iz Kolašina. Tako danas Kolašinci kod lekara specijaliste, mobilnog operatera, po penziju i platu iz banaka idu u Mojkovac, dok je pitanje šta će biti i sa Osnovnim sudom - konstatuje Marija Šćepanović.