ŠTRAJK U REPUBLIČKOM GEODETSKOM ZAVODU: Traže povišicu, ali i smenu

S. B.

29. 12. 2018. u 08:00

Republički geodetski zavod od petka na svom sajtu objavljuje mapu na kojoj se vidi u kojim opštinama katastarske službe ne rade. Direktor tvrdi da su motivi lažni

ШТРАЈК У РЕПУБЛИЧКОМ ГЕОДЕТСКОМ ЗАВОДУ: Траже повишицу, али и смену

DEO zaposlenih u Republičkom geodetskom zavodu i dalje štrajkuje. Lista zahteva je produžena i sada je na njoj i smena direktora Borka Draškovića i uključivanje predsednika Aleksandra Vučića kao posrednika u pregovore sa nadležnima u Vladi Srbije. Direktor, s druge strane, poručuje da je to protest "sa lažnim motivima, koji su iskonstruisale i isprovocirale interesne grupe pljačkaša iz vremena tranzicije".

Republički geodetski zavod od petka na svom sajtu objavljuje mapu na kojoj se vidi u kojim opštinama katastarske službe ne rade, a koje nisu u štrajku.

- Mapa stvara zabunu, jer nije sasvim tačna. Na njoj je Zrenjanin upisan kao grad u kome se ne štrajkuje, a šalteri ne rade - objašnjava Nebojša Pejčinović iz sindikata "Nezavisnost". - Štrajkački odbor uz ranije podnete zahteve od Vlade traži ispitivanje odgovornosti i smenu direktora RGZ Borka Draškovića zbog kršenja elementarnih ljudskih prava, sindikalnih sloboda i Zakona koji uređuju pravo na sindikalno organizovanje i Zakona o štrajku.

Direktor RGZ Borko Drašković odgovara da su Vlada Srbije, svi relevantni državni organi i predstavnici Svetske banke obavešteni o aktuelnim dešavanjima u službama RGZ-a.

- Pozvao sam zaposlene Republičkog geodetskog zavoda da budu strpljivi i mudri kako bismo konačno stavili tačku na višegodišnju agoniju, opstrukciju, pravno i finansijsko nasilje nad Republičkim geodetskim zavodom, koje je rezultiralo mnogim sudskim sporovima i mahinacijama zbog neregularnog upisa nepokretnosti - kaže Drašković. - Pojedinci i pojedine organizacije koje su pokrenule štrajk sa lažnim motivima, u suprotnosti sa zakonom, poništavaju izvanredne rezultate RGZ-a ostvarene u protekle tri godine, dogovore napravljene i potpisane sa ministarstvima i sabotiraju zapošljavanje koje je u toku.


PROBLEM PLATE

OSNOVNI problem zaposlenih u RGZ je što ih je mimoišlo povećanje osnovica u 2018. godini, a sasvim je verovatno da zbog pravnoga vakuuma neće osetiti ni povećanje od sedam odsto najavljeno za 2019.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (6)

Службеник Републичког завода за статистику

29.12.2018. 16:33

Честитам вам на достојанству, узајамној солидарности, самопоштовању, професионалности и решености да се изборите за своја погажена права.

Maja

29.12.2018. 22:19

Borko Draskovic je napravio takav haos u Katastru kao niko do nikad do sada. Takodje muva sa resenjima na neodredjeno bez ikakvog kriterijuma! Bitno je da mu je sekretarica dobila prva resenje na neodredjeno a nije polozila test racunara na kojem je imala 25 poena a za prolaz je potrebno 50! Deli resenja istomisljenicima i poltronima a ljudi koji godinama rade ce ostati niocemu!

Radovan besni

06.01.2019. 21:04

Kakva bre pogažena prava, godinu dana čekam papire za kuću koju sam prodao, samo se ispijaju kafe i prave puš pauze. Sramota živa, nekultura i neljubaznost u koji god katastar da udješ. Šta bi bilo da stvarno radite svoj posao 8 sati dnevno svoj posao, kolike biste plate potraživali, milion mesecno? Vraćajte se na posao i radite ga kako treba!

Milisav Loznica.

22.01.2019. 14:23

Treba povecati broj radnika u katastru, jedino kod nas se ceka tamo gde drzava moze da uzima pare na usluge.Uvesti salter za placanje usluga,a ne da nas setaju tamo vamo..SVE NA JEDNOM MESTU,ZAR NEMA NIKO PAMTAN DA TO SPROVEDE...