MAĐARSKI MINISTAR GRAĐANIMA SRBIJE: Na izborima 17. decembra podržite nastavak zajedničkih projekata
MAĐARSKI ministar saobraćaja i građevinarstva Lazar Janoš izjavio je danas da u svom srpskom kolegi, ministru građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goranu Vesiću, ima najboljeg saveznika i pozvao građane Srbije da na izborima 17. decembra podrže sadašnju vlast i time omoguće nastavak zajedničkog rada na započetim projektima.
Foto: Ministarstvo
Janoš je na železničkoj stanici Palić, gde je zajedno sa ministrom Vesićem prisustvovao ponovnom uspostavljanju železničke linije na relaciji Subotica‒Segedin, rekao da se u tom delu Vojvodine odvija fantastični program izgradnje puteva i železnica.
- Nastavićemo naš zajednički rad i doprineti još time što ćemo obezbediti nove granične prelaze kod Kelebije i Herceg Santova - rekao je Janoš i dodao da će, između ostalog, biti izgrađena i pruga Subotica‒Baja.
Naveo je da je ambiciozan cilj Mađarske da bude zapadna kapija za Srbiju.
- Našao sam najboljeg saveznika u ministru u srpskoj vladi i svim mojim političkim prijateljima. Zamolio bih građane glasače da 17. decembra omoguće da nastavimo posao koji smo započeli. Kada bih ovde živeo, sigurno bih glasao za one koji su trenutno ovde. Želim vam mnogo uspeha na izborima i čekamo nastavak zajedničkog rada - rekao je Janoš.
BONUS VIDEO: NAKON DEVET GODINA: Stigao voz iz Segedina u Suboticu
Preporučujemo
DOBRE VESTI ZA ZAPOSLENE Vesić: U “Aerodromima Srbije" plate veće od 1. januara
26. 11. 2023. u 14:24
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)