MEDVED UROŠ IZAŠAO IZ PEĆINE I NIJE UGLEDAO SVOJU SENKU: To je jasan znak kakva godina je pred nama (FOTO)
MEDVED Uroš iz Berogradskog Zoološkog vrta dao nam je svoju "prognozu" vremena!
Foto; Facebook
Prema narodnom verovanju na Sretenje medvedi mogu da predvide da li se zima produžava ili je vreme za toplije dane. Ako mečka izađe iz svoje pećine i ne vrati se unutra to znači da zima neće potrajati.
Naime, Uroš je danas uživao na jutarnjem suncu, i na taj način predvideo koliko će nam još trajati zima.
- Naš medved Uroš je jutros izašao iz zimske pećine i uživao u jutarnjem suncu. Po narodnom verovanju, Sretenje je dan kada se susreću zima i leto, a po ponašanju medveda možemo da predvidimo trajanje zime.
- Izgleda da su pred nama lepi dani - navodi se na fejsbuk stranici Zoološkog vrta grada Beograda.
Preporučujemo
LEDENI TALAS NE POPUŠTA: I danas hladno, evo šta nas čeka do kraja ove nedelje
15. 02. 2021. u 07:15
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (1)