"RASPISAĆE SE HITNA VAKCINACIJA VRLO BRZO" : Kon objasnio ko je prvi na spisku za imunizaciju protiv korone

13. 11. 2020. u 14:08

IMAMO Nacionalni institut za imunizaciju, to je novo telo koje će biti zaduženo i koje će raspisati hitnu vakcinaciju. To će se vrlo brzo desiti, kazao je danas epidemiolog Predrag Kon.

РАСПИСАЋЕ СЕ ХИТНА ВАКЦИНАЦИЈА ВРЛО БРЗО : Кон објаснио ко је први на списку за имунизацију против короне

Foto: N. Skenderija

On je rekao da ne zna detalje oko vakcine, ali da pred kraj godine stiže, što je vrlo ohrabrujuće.

- Posle će stizati u turama. Mi imamo najviši stepen bezbednosti kada je u pitanju novi lek ili vakcina i to će sve morati da se ispoštuje. Prvo će krenuti imunazacija lekara što je i najlogičnije. Posle zdravstva ide vojska i policija i to je jedino što znam da je za sada logično i prioritet. Ali to je tek plan, a Ministarstvo zdravlja treba da raspiše imunizaciju - objasnio je on.

Kon kaže da zna ono što je predsednik rekao, a to je da nam je pripalo kao mogućnost da dobijemo vakcinu u tim prvim raspodelima.

- Takođe, nam pokazuje da smo jako blizu okončanje jer dobijamo još jedno oružje osim maski i pranja ruku, koje treba da počnemo da iskoristimo - zaključio je on.

(Blic)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (6)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?