VREMENSKA PROGNOZA ZA SUBOTU, 31. JUL: RHMZ objavio upozorenje zbog vrućine, popodne moguće osveženje
NAJNOVIJA vremenska prognoza Republičkog hidrometeorološkog zavoda nam donosi upozorenje na visoke temperature u Srbiji do 4. avgusta. Danas će vreme u našoj zemlji biti sunčano i veoma toplo, uz mogući razvoj oblačnosti i grmljavinu u poslepodnevnim časovima.
Foto: Depositphotos
Vetar će biti slab, južni i jugozapadni. Najniža temperatura biće od 15 do 23 stepena, a najviša dnevna od 35 do 40 stepeni.
Vremenska prognoza za Beograd
I u glavnom gradu će biti veoma toplo, uz slab južni i jugozapadni vetar. Najniža temperaturu od 20 do 23, a najviša oko 36 stepeni.
Vremenska prognoza za narednih sedam dana
Do srede u Srbiji pretežno sunčano i u većini krajeva veoma toplo, uz osveženje početkom sledeće sedmice za četiri do osam stepeni, pre svega na severu i zapadu zemlje.
Tek ponegde biće kratkotrajnih pljuskova sa grmljavinom.
Od četvrtka promenljivo i umereno toplo, mestimično s pljuskovima i grmljavinom, dok će se na jugu i istoku Srbije zadržati veoma toplo, uz ređu pojavu pljuskova s grmljavinom.
Preporučujemo
NAJNOVIJA ISTRAŽIVANjA POKAZUJU: Zbog čega delta soj postaje dominanatan?
30. 07. 2021. u 20:35
NOVA PRAVILA ZA ULAZAK U NEMAČKU: Ako planirate na put - evo šta će Vam biti potrebno
30. 07. 2021. u 15:47
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)