UHAPŠEN MANIJAK IZ TRAMVAJA: Spopadao devojčicu (15), putnici gledali i ćutali

M. STANOJKOVIĆ

petak, 26. 10. 2018. u 09:45

УХАПШЕН МАНИЈАК ИЗ ТРАМВАЈА: Спопадао девојчицу (15), путници гледали и ћутали

Policija intenzivno traga za muškarcem Foto Fejsbuk

Kamera GSP zabeležila kako muškarac pred putnicima seksualno uznemirava devojčicu od 15 godina. Niko od prisutnih sugrađana u vozilu nije pokušao da je odbrani od napasnika

U saradnji Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu i policije otkriven je i uhapšen I.M. (37) koji je u beogradskom tramvaju seksualno napastvovao petnaestogodišnju devojčicu naočigled nekolicine putnika.

Zaprepašćujući snimak kako manijak napada devojčicu, a sugrađani u vozilu GSP ne reaguju, osvanuo je na društvenim mrežama.

Osumnjičeni će u roku od 48 časova biti priveden na saslušanje u Prvo osnovno tužilaštvo, nakon čega će biti doneta odluka o daljem postupanju.

Video, koji je zabeležila sigurnosna kamera vozila GSP, u četvrtak je na fejsbuk-stranici postavio, navodno, prijatelj oca napadnute devojčice. Kako se vidi na snimku, devojčica je sedela u prednjem delu tramvaja, nekoliko mesta iza vozačeve kabine, kada je u jednom momentu, muškarac, koji je stajao pored nje krenuo da se pripija uz nju i seksualno je uznemirava. Devojčica je, kako se vidi, pokušala da se odbrani, ali niko od prisutnih nije obraćao pažnju na to što se događa. Kako se može zaključiti na osnovu snimka, niko od putnika nije prišao vozaču i zatražio da zaustavi tramvaj i odreaguje, niti pokušao da pozove policiju. U jednom momentu muškarac se sam udaljio od devojčice.

Snimak, koji je osvanuo na društvenim mrežama, izazvao je lavinu komentara, a većina je bila zaprepašćena time što niko nije pokušao da pomogne devojčici niti bilo kakvom reakcijom pokazao da je uznemiren zbog onoga što se dešava pred njihovim očima.

Drugi su, pak, optuživali vozača, dok su ga pojedini branili da nikako nije mogao da vidi šta se dešava izvan kabine.

Pojedini korisnici društvenih mreža prepoznali su ovog napadača, a u jednom od komentara izvesni V. P. tvrdi da je nedavno, isti čovek napao i njegovu ćerku, ali da je od manijaka odbranio jedan savesni putnik. Prema njegovim rečima, ovaj napasnik se ranije kretao po Novom Beogradu, od Tržnog centra "Ušće" do blokova.

SLIČAN INCIDENT U AUTOBUSU U ZEMUNU

U JULU ove godine, uhapšen je muškarac R. S. (42) zbog postojanja osnova sumnje da je u gradskom autobusu u Zemunu najpre verbalno uznemiravao, a potom hvatao za nogu sedamnaestogodišnjakinju i uputio joj uvredljive reči. On je na saslušanju negirao krivicu. Njemu je nakon saslušanja Sud odredio pritvor zbog opasnosti od bekstva i da ne bi ponovio krivično delo.


Komentari (37)

Братеее

26.10.2018. 10:08

U zatvor manijakaaa na najgoru kaznuu...iskreno mi je zao te devojciceee...a pitam se kakav smo mi to narod da gledamo a da ne reagujemo...POBOGU zar se nije moglo zagalamiti i zavristati na neki nacin da se manijak omete u napadu !!!!!

Деки

26.10.2018. 10:18

Немојте се чудити изосталој реакцији путника у трамвају,свако гледа "своја посла".Ја сам био једини од барем 20-так људи на станици трамваја на Славији,који је пришао и заштитио једну девојчицу коју је кренуо да напаствује манијак.Нико други није смео ни главу да окрене ка тој непријатној сцени.Донекле разумем те људе,блокирају се од страха,али морају знати да је у том тренутку можда њихово дете,мајка,сестра,супруга мета неког манијака и да очајнички вапи за помоћ.Замислите страх код жртве?!!

Predrag

26.10.2018. 10:18

Objaviti imena putnika i staviti ih na stub srama.Napraviti jaku kampanju oko toga da svi moguci prijatelji i poznanici tih ljudi saznaju za to

Markom

26.10.2018. 10:19

a zasto putnici nisu privedeni i kaznjeni ? zakon je jasan kada se ne pruzi pomoc.

Д. З.

26.10.2018. 10:36

Адвокати бране разне манијаке, укинули су смртну пресуду и многи манијаци више немају бриге од закона и судија. Све ће више бити оних који смеју да глуме лудило и да спопадају нашу децу и немоћне да се одбране. Институције друштва и држава су направиле сурово друштво без реда, морала, поштења и људског обзира. Све ће горе бити. А нормални људи не могу, јер не смеју, ни да покушају да помогну јер се боје да се супротставе разузданим манијацима који имају сву слободу да раде шта хоће.

Monika_Bg

26.10.2018. 10:40

Kakvi smo to ljudi postali?! Nećemo da se mešamo?! Sta?! Ako se već plašite da i vas ne spopadne, čemu vam služe mobilni telefoni? Što niste zvali policiju, otišli do vozača, uradili šta god? Sram da vas bude sve!!! I takvima treba pisati kazne. Vidiš da neko čini nešto što ne sme i ništa ne činiš da isto sprečiš. Užasnuta sam!

Д. Ј. М.

26.10.2018. 10:40

Треба само замислити шта би такав манијак радио детету да ту није било очевидаца, да су били сами. Сви смо везани, само су манијаци слободни.

Реално

26.10.2018. 10:44

Срамота, која смо багра, нико да одреагује, ни да викне на манијака. Страшно свако само о себи води рачуна, прави западњаци смо постали

Реално

26.10.2018. 10:44

Срамота, која смо багра, нико да одреагује, ни да викне на манијака. Страшно свако само о себи води рачуна, прави западњаци смо постали

pero

26.10.2018. 10:44

ljega ućorku na duži period dok neohladi glavu. a posmatračima nek služi na čast njihova pasivnost. Dali bi bili pasivni da je njihova ćerka/sestra ili neko preči u pitanju? Neka razmisle o tome uvek i svi.

milena

26.10.2018. 10:54

Molim policiju da mu batinama pomognu da nikad više ružno ni ne pogleda devojčice.

Vučić Pantović

26.10.2018. 11:11

pa naravno da niko nije reagovao kad je narod isprepadan i uplašen šta može da mu se desi. svako normalan bi prišao i odvalio šamarčinu kreteni ali onda zakon štiti budale i sledi krivična .

N .M

26.10.2018. 11:30

nadam se da ce ga sud osuditi na visegodisnju zatvorsku kaznu jer deca se nesmeju dirati

SMOKI

26.10.2018. 11:33

U BG zive samo dve vrste primata.ONI koji maltretiraju koga hoce i kako im se svidja i ONI koji kao idioti to dozvoljavaju. Je li moguce da niko u autobusu ne reaguje nego samo cuva svoje du..e. Sta da im je to bila unuka ili kcer. Zato se mora imati oruzije sa dozvolom koriscenja i nosenja.Da vidim onda idiota koji ce divljati kako mu volja.

Logic

26.10.2018. 12:49

@SMOKI - Prijatelju Marko, čitaš li dobro, a ja da te pitam kakva bi to baba bila da ne zaštiti svoje dete, unuče, kako da živi dane u kojima treba da gleda u oči svoje dete, jer joj je bila draža matora koža od bola toga deteta?

N.N.

26.10.2018. 14:06

@SMOKI - Tacno, je. Nekoliko baba. da su ustale sve i evo, da su pocele da VRISTE, VRISTE...Da vozac pozove policiju, kao kada putnik nema kartu, Da se digne takva buka, kao kada putnik nema kartu. Ovo je uzas!!!

sima

30.10.2018. 12:54

@SMOKI - One uzivaju u takvim scenama na TV, zasto bi reagovali. Treba zabraniti rijaliti tokom dana, smanjiti citanja tabloida itd....

Lilica

26.10.2018. 11:42

U Parizu je pre 30 godina silovana devojcica od 15 godina u metrou u sred dana i niko od prisutnih joj nije pomogao. Evo slicnog i kod nas. Da li su se prisutni u tramvaju zapitali: A sta bih radio da je to moja cerka? U kakve smo se to bezdusnike pretvorili?

Sirovina

26.10.2018. 14:21

@Milan - Sta treba da ga odvalim od batina na licu mesta pa umesto pohvali i cestitki mene da posalju u zatvor?

Lili I

26.10.2018. 12:54

ne razumem kako su mogli da ne reaguju na napasnika pa i ako su bile samo žene mogle su bilo kako da ga spreče da kažu šoferu ili zovnu miliciju danas svako drži taj prokleti mobilni u rukama sram i blam za sve prisutne u tranvaju

Crni Gruja

26.10.2018. 14:09

Nije čudo što nema reagovanja od strane gradjana. Pretpostavka: Zaštite napadnutu osobu, nasilnik krene fizički na vas. Vi ga u odbrani povredite ili lišite života, tad vi odgovarate pred zakonom. Treba pod hitno mjenjati zakone.

tako to ide

26.10.2018. 14:12

Protiv onog coveka koji je u svojoj kuci izbo visestrukog lopova, da bi odbranio sebe i porodicu, pet puta je podizana optuznica, i taj slucaj jos nije gotov. Pa se posle pitajte zasto niko ne reaguje. Zato sto zakon stiti bas ovakve budale.

DJ Slo

26.10.2018. 15:38

Заиста не могу схватити људе, који оптужују невине грађане због нереаговања, кад им је веома добро познато, да је држава забранила породичним људима да заштите своје породице од провалника у сопственим домовима. Како би тек били процесуирани, за каква би све кривична дела били оптужени, кад би покушали заштитити неког непознатог на јавном месту?

lALA

15.11.2018. 07:15

@DJ Slo - To sutra moze biti tvoje dete,da ga niko ne odbrani i to bi bilo ok jel tako?

Vlado S.

18.11.2018. 04:17

uzas sta se sa narodom desava. savest je umrla u narodu. takvima treba polomiti i noge na licu mesta. Tom zlu i takvima ne treba dati da zive.