BIĆE GOLOVA: Na "Dragao" dolazi redovna mušterija
PORTO dočekuje Moreirense na stadionu "Dragao" u četvrtfinalu portugalskog Liga kupa koji se od ove sezone igra u izmenjenom formatu.
Foto: Profimedia
do promene je došlo na zahtev klubova, tačnije igrača, kako bi se rasteretio ionako preobiman kalendar. Od ove sezone samo osam klubova ulazi u takmičenje, za razliku od prethodnih izdanja koja su uključivala grupnu fazu i 36 ekipa.
Porto je u seriji od šest utakmica bez poraza tokom koje je ostvario pet pobeda i jedan remi i to protiv Mančester junajteda 3:3 u Ligi Evrope.
Poraz od Sportinga iz Lisabona krajem avgusta ostaje jedina stvar koja razdvaja dva kluba na vrhu Primeira lige, pošto je Porto pobedio u svih ostalih osam utakmica u ligi do sada.
Duel sa Estorilom je na pomolu tokom vikenda pre dve velike utakmice koje dolaze pred međunarodnu pauzu, pošto će Porto igrati protiv Lacija i Benfike u dve ključne utakmice u dva takmičenja, Ligi Evrope i Primejra ligi.
Moreirense predstavlja prvi izazov pre toga, ali Porto će biti veoma siguran pošto je pobedio u svih prethodnih 14 utakmica kod kuće protiv ovog rivala. S druge strane, gosti su se ovde u poslednje vreme veoma mučili, jer su u poslednjih 10 poraza primili čak 38 golova na "Dragau".
KLIKNITE NA LINK ZA NAŠ TIP: (kvota 2,54)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Preporučujemo
DOMINACIJA SE NASTAVLjA: Odgovor za Nikolu Jokića ne postoji!
25. 12. 2025. u 14:00
SLOVENAC ĆE BITI MOTIVISAN: Luka nastavlja sa dobrim partijama
25. 12. 2025. u 13:30
"RUSKA ZASTAVA TAMO MORA DA BUDE!" Vladimir Putin izdao naređenje
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je prošla kroz mnoge međunarodne sankcije, od kojih je veći deo njih i dalje na snazi. Jedna zajednička stvar za one koje se tiču sporta je - zabrana isticanja ruske zastave. A to ruski predsednik Vladimir Putin ne gleda blagonaklono.
24. 12. 2025. u 19:50
SRBIN NOVA SVETSKA FILMSKA ZVEZDA: Boban Marjanović u srednjovekovnom spektaklu - i svi ga se plaše (FOTO)
Boban Marjanović je kao košarkaš opčinio svet bravurama i u Evropi i u NBA ligi, a kao glumac možda najviše u "Džonu Viku", gde je "delio" filmsko platno sa Kijanuom Rivsom. Sada ima novu ulogu.
24. 12. 2025. u 17:13
RUSIJA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje šta joj je Letonija uradila
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca. Naprotiv.
24. 12. 2025. u 12:08
Komentari (0)