VAKCINACIJE U ŠAPCU: „Pelcovano“ skoro 6000 ljudi
PREMA poslednjim podacima Gradskog štaba za vanredne situacije u Šapcu, tokom jučerašnjeg dana na punktu za vakcinaciju u sali Ekonomske škole vakcinisano je 606 sugrađana. Navedeno je da je od početka masovne imunizacije u Šapcu vakcinu protiv koronavirusa primilo 5.863 sugrađana.
Foto AP
U Opštoj bolnici ,,Dr Laza K. Lazarević”, hospitalizovan je 131 kovid pozitivan pacijent, od kojih je u respiratornoj jedinici sedam intubiranih. Dva deteta sa majkama juče su izlečena i otpuštena sa bolničkog lečenja, a u crvenoj zoni dečjeg odeljenja trenutno se nalazi jedno dete. U poslednja 24 sata, u šabačkoj Opštoj bolnici zabeležena su četiri smrtna ishoda, od kojih je jedan je kovid pozitivan korisnik Gerontološkog centra.
Po nalogu Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja urađen je antigenski skrining svih 115 korisnika, koji se nalaze u crvenoj zoni u novom objektu i svi su bili negativni.
Juče je ukupno drugu dozu ,,Fajzerove” vakcine primilo 72 sugrađana, od tog broja 37 je iz Gerontološkog centra, a ostalo su zdravstveni radnici.
Štab za vanredne situacije poziva sve sugrađane da se prijave i iskoriste pravo da budu vakcinisani u narednim danima. Svi zainteresovani mogu se prijaviti preko portala eUprave ili pozivom na broj 0800/223-354.
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)