MITROVDAN NA KiM: Liturgijom i sečenjem slavskog kolača obelezena gradska slava Kosovske Mitrovice
SVETO slavskom liturgijom i sečenjem slavskog kolača ali uz poštovanje epidemioloških mera, danas je u crkvi Svetog Dimitrija u Kosovskoj Mitrovici obeležena gradska slava - Mitrovdan.
Foto: tv Most
Svetu liturgiju služio je protojerej stavrofor Milija Arsović uz sasluženje sveštenstva ovog hrama i uz pratnju crkvenog hora “Branislav Nušić”.
-Na današnji praznik okupili smo se da se pomolimo našem svetom velikomučeniku za zdravlje, spasenje, blagoslov, za opstanak našeg naroda, jedinstvo i za svaki blagoslov koji očekujemo od samoga Gospoda Boga-poručio je protojerej Arsović dok je Aleksandar Spirić, predsednik Privremenog orgaa opštine Kosovska Mitrovica je i domaćin ovogodišnje slave ukazao da je jedinstvo preko potrebno ovdašnjem narodu za čvrst opstanak, a da opstanak potvrđuju i mnogobrojni projekti koji se finansiraju sredstvima Vlade Republike Srbije i Kancelarije za Kosovo i Metohiju.
- Jako je bitno da uputimo i prenesemo ono što je najvažnije od strane Kancelarije za KiM i direktora Petkovića - da sloga i jedinstvo jeste ono što treba da nas okupi i da nas osnaži-istakao je Aleksandar Spirić predsednik Privremenog organa opštine Kosovska Mitrovica.
Povodom obeležavanja velikog pravoslavnog praznika posvećenog Svetom Dimitriju i gradske slave Mitrovice, predsednik Srpske liste Goran Rakić uputio je čestitku sveštenstvu Srpske pravoslavne crkve, vernicima i svim Mitrovčanima.
-U ime Srpske liste i svoje lično ime, sveštenstvu Srpske pravoslavne crkve i svim Mitrovčanima, a posebno onima koji danas proslavljaju krsnu slavu Mitrovdan, čestitam današnji praznik u želji da ga proslave u zdravlju, miru, ljubavi i blagostanju-naveo je Rakić.
Inače,zbog situacije izazvane pandemijom korona virusa ove godine izostale su tradicionalne litije kroz grad.
Preporučujemo
POŽAR NA TRAFOSTANICI U KOSOVSKOJ MITROVICI: Četiri zgrade bez struje
06. 11. 2020. u 22:53
OBEZBEĐENA POMOĆA ZA INTERNEO RASELjENE: Nameštaj i paketi za četrnaest porodica
22. 10. 2020. u 22:53
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)