ZARAŽENA UČITELJICA: Korona ušla u leskovačku školu
U GRADU na Veternici je registrovan prvi slučaj zaraze u nekoj od ovdašnjih škola.
Foto: I. Mitić
Prema nezvaničnim informacijama, koje su nam potvrđene iz više pouzdanih izvora, ovim virusom je inficirana prosvetna radnica u OŠ „Radoje Domanović“ u Manojlovcu.
Inficirana učiteljica predaje trećem razredu i to u objektu matične škole u ovom mestu. Kako saznajemo, bila je savesna, pa je odmah po pojavi prvih simptoma bolesti, drugog dana od početka školske godine, o tome obavestila nadležne u školi.
Potom su i ona i njeni učenici poslati kućama, dok je PSR test prosvetne radnice, čiji je rezultat stigao minulog utorka, potvrdio da je pozitivna na virus korona.
Nezvanično saznajemo da će deca, po uputstvima epidemiologa, do negativnog testa svoje učiteljice nastavu pratiti preko interneta i da u međuvremenu neće dolaziti u školu.
Saznajemo i to da je trenutna epidemiološka situacija u ovoj ustanovi pod kontrolom, a da je škola o pojavi virusa obavestila sve nadležne institucije. One su ocenile da je put prenošenja importovane zaraze u školu prekinut i da nema razloga za strah od daljeg širenja virusa.
Osim matičnog objekta ova škola ima i izdvojena odeljenja u Bratmilovcu, Gornjem Krajincu, Donjem Krajincu, Mrštanu, Kumarevu, Jelašnici i Rajnom Polju.
Preporučujemo
HOSPITALIZOVAN SAMO JEDAN PACIJENT: U Kraljevu stabilna epidemiološka situacija
10. 09. 2020. u 15:14
NAJNOVIJI KORONA PRESEK: 58 novozaraženih, 1 preminuo, 35 pacijenata na respiratorima
10. 09. 2020. u 14:49
EPIDEMIJA VIRUSA KORONA U JABLANIČKOM OKRUGU: Još tri osobe pozitivne
10. 09. 2020. u 10:06
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)